• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  • Previous
  • Next

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 26 jul 2019

11:45

Voorzichtige vooruitzichten bij Bekaert

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

De halfjaarcijfers van Bekaert (-4%) zijn niet meteen de aanleiding voor de fors lagere beurskoers, maar lauwe vooruitzichten zijn dat wel. Beide elementen gaan weliswaar hand in hand, maar een 14% hogere onderliggende bedrijfswinst realiseren op een omzet die ‘slechts’ 2,9% stijgt, in erg uitdagende internationale omstandigheden, is natuurlijk niet niks. Maar zowel beleggers als KBC Securities-analist Wim Hoste blijven niettemin op hun honger zitten en constateerden toenemende zwakte naar het einde van kwartaal twee toe.

Forse margestijging

Opvallend elementen is dat de onderliggende bedrijfswinst (EBIT) in de eerste jaarhelft met 14% steeg tot 126 miljoen euro. Hoewel dat cijfer iets onder de prognose van KBC Securities lag (+18%), was het wel hoger dan wat de gemiddelde analist verwacht had (124 miljoen euro). Centraal staan lagere kosten en een verbeterde operationele kostenefficiëntie, die samen 31 miljoen euro extra in het laatje brachten. Een deel werd opgesoupeerd door negatieve voorraadeffecten. Samengevat steeg de EBIT-marge van 5,1% naar 5,7%.

De omzet dikte in de eerste jaarhelft met 2,9%, aan, ook iets onder de schattingen van KBC Securities, omdat de volumes met 1,1% daalden en prijs/mix-effecten 2,7% groei oplevereden. Wisselkoersen hadden het voorbije kwartaal een positief effect (+1,6%). Het rendement op ingezet kapitaal steeg niettemin van 8,1% naar 9,3%.

Per divisie

  • Rubberversterking: de omzet steeg 7% in de eerste jaarhelft, waarvan 5% in het tweede kwartaal. Dat is te danken aan 12% hogere volumes in China, waar de vraag én het marktaandeel steeg. De inkomsten stegen met meer dan 10% in Noord- Amerika en India, terwijl de groei in Europa bijna 2% bedroeg. De onderliggende bedrijfswinst steeg 12% en de marge ging van 8,7% naar 9,1%. Toch was Bekaert voorzichtig over de vraag in de tweede jaarhelft. De vraag naar banden nam tegen het einde van kwartaal twee immers af.
  • Staaldraadtoepassingen: De omzet daalde met 1%, omwille van een 3%-krimp in het tweede kwartaal. De staaldraadactiviteiten in Azië krompen, ondanks de sterke groei in China en India, terwijl de onderliggende bedrijfswinst een forse 28% daalde tot 28 miljoen euro. De marge kalfde af van 4,8% naar 3,5% en er wordt geen vraagherstel verwacht in de tweede jaarhelft.
  • Speciality Business: De omzet daalde 4%, meer dan de door KBC Securities gevreesde inkrimping met 2,9%. Ook hier is het tweede kwartaal met een daling van 3% de boosdoener. De onderliggende bedrijfswinst (EBIT) steeg wel met 36% tot 25 miljoen euro (marge van 8,6% naar 12,0%), dankzij een solide prestatie van Building Products. Bekaert anticipeert op een aanhoudend sterke vraag naar bouwproducten en analyseert haar opties in diamantdraad.
  • Bridon-Bekaert Ropes Group (BBRG): De afdeling die stalen kabels produceert voor de mijnbouw en offshore-sectoren zag de omzet met 7% stijgen tot 242 miljoen euro en dat was beter dan verwacht. Zelfde voor de onderliggende bedrijfswinst, die verder steeg van 2 naar 6 miljoen euro dankzij winstverbeteringsacties. Die bleken vooral in Noord- en Zuid-Amerika aan te slaan.

Vooruitzichten

Het tweede kwartaal eindigde wat in mineur, omdat de groei zowat overal onder druk kwam te staan. Het management van Bekaert liet dan ook verstaan dat de bedrijfsomstandigheden in verschillende activiteiten een dalende trend vertonen en dat het bedrijf niet verwacht dat de landbouw, de OEM-markten voor de automobielindustrie en de industriële markten in de nabije toekomst opnieuw zullen aantrekken. Wel zouden de banden- en constructiemarkten goed moeten standhouden, rekening houdend met de normale seizoensgebondenheid in de tweede jaarhelft.

Bekaert herhaalde de ambitie om de onderliggende EBIT-marge geleidelijk op te bouwen tot boven de 7%, vertrekkende van 4,9% in 2018. Maar dat is wel een plan dat zich op middellange termijn moet voltrekken, want de eerder verwachte stabiele volumes op jaarbasis werden niet herhaald. Die volumes krompen met 1,1% in de eerste jaarhelft.

De visie van KBC Securities

De resultaten waren over het algemeen net iets zwakker dan analist Wim Hoste had verwacht. Ook al waren ze wél beter dan de gemiddelde analistenverwachting, zinderen de voorzichtige opmerkingen over de vooruitzichten na. Dat verklaart de zwakte van het aandeel vandaag. Het blijft wachten op een wereldwijd herstel van het sentiment en de groei in de industriële sectoren en dus blijft KBCS bij zijn "Houden"-advies en koersdoel van 23 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap
  • Cookie Voorkeursinstellingen