do. 12 sep 2024

Voor de bel
- De futures op Amerikaanse aandelenindexen stegen lichtjes deze voormiddag in aanloop naar de publicatie van de "Producer Price Index (PPI)" voor augustus en de eerste cijfers over het aantal werkloosheidsaanvragen.
- Europese aandelen klommen, gesteund door stijgingen in technologieaandelen. In Azië steeg de Japanse Nikkei, waarmee een einde kwam aan een zevendaagse verliesreeks, gesteund door een zwakkere yen, terwijl Chinese aandelen daalden naar het laagste slot in bijna zes jaar door de daling van de consumentgerelateerde aandelen.
- De euro schommelde rond een laagste punt in vier weken ten opzichte van de dollar, in afwachting van een door velen verwachte renteverlaging door de Europese Centrale Bank. De olieprijzen stegen door de bezorgdheid over de impact van orkaan Francine op de Amerikaanse productie, terwijl de goudprijs steeg.
Topnieuws
- Moderna verwacht tot 3,5 miljard dollar omzet in 2025
Moderna verwacht volgend jaar een omzet van 2,5 miljard dollar tot 3,5 miljard dollar en voorspelt dat de lancering van nieuwe producten tussen 2026 en 2028 zal leiden tot een gemiddelde jaarlijkse omzetgroei van 25%.
- GM en Hyundai Motor verkennen gezamenlijke voertuigontwikkelingsprojecten
General Motors en Hyundai Motor zijn overeengekomen om toekomstige samenwerking te onderzoeken op belangrijke strategische gebieden, waaronder de ontwikkeling van mogelijke gezamenlijke voertuigen, problemen met de toeleveringsketen en technologieën voor schone energie.
- Murdoch opvolgingsstrijd wordt uitgevochten in Nevada rechtszaal
Een rechtszaak achter gesloten deuren over de controle van Rupert Murdochs media-imperium begint op 16 september en kan bepalend zijn voor de toekomst van Fox News en de Wall Street Journal
Aandelen in de kijker
Alaska Air Group: de luchtvaartmaatschappij verhoogde haar winstverwachting voor het derde kwartaal, profiterend van een sterke vraag naar zomerreizen en omboekingen van passagiers die gestrand waren door geannuleerde vluchten als gevolg van een wereldwijde cyberstoring in juli. De aandelen van Alaska Air stegen in de voorbeurshandel. Alaska Air verwacht nu dat de winst per aandeel in het lopende kwartaal tussen 2,15 dollar en 2,25 dollar zal liggen, vergeleken met de eerdere prognose van 1,40 dollar tot 1,60 dollar. De luchtvaartmaatschappij voorspelde ook lagere brandstofkosten voor het kwartaal tot en met september dankzij de dalende prijzen van vliegtuigbrandstof.
Electronic Arts & Roblox: videogame bedrijven Epic Games, Electronic Arts, Roblox en vier anderen hebben een EU-consumentenaanklacht ontvangen waarin ze ervan worden beschuldigd gamers te misleiden om geld uit te geven. De Europese Consumentenorganisatie (BEUC) en 22 van haar leden in heel Europa, waaronder in Frankrijk, Duitsland, Italië en Spanje, dienden een klacht in bij de Europese Commissie en het Europees Netwerk van Consumentenverenigingen. Autoriteiten. "De leden van BEUC hebben talrijke gevallen vastgesteld waarin gamers worden misleid om geld uit te geven. Regelgevers moeten optreden en duidelijk maken dat de gamewereld, ook al is deze virtueel, zich nog steeds aan de regels van de echte wereld moet houden", zei BEUC-directeur-generaal Agustin Reyna in een verklaring.
Eli Lilly: de geneesmiddelenproducent investeert 1,8 miljard dollar in twee productiesites in Ierland om productie van haar razend populaire obesitasmedicijn en een pas goedgekeurde behandeling voor de ziekte van Alzheimer. De investeringen maken deel uit van Lilly's voortdurende streven om de productie uit te breiden, met name voor haar best verkopende medicijnen tegen diabetes en obesitas, respectievelijk Mounjaro en Zepbound. Het bedrijf zei dat het ongeveer 800 miljoen dollar heeft geïnvesteerd in de nieuwe faciliteit in Kinsale, Ierland, die vorig jaar begon met de productie van Lilly's medicijnen tegen zwaarlijvigheid en diabetes. De vraag naar Zepbound is het grootste deel van dit jaar groter geweest dan het aanbod. De rest van de investering zal gaan naar de uitbreiding van de faciliteit van de geneesmiddelenproducent in Limerick, Ierland, die zich zal richten op de productie van actieve biologische ingrediënten voor bepaalde geneesmiddelen, waaronder de behandeling tegen Alzheimer.
General Mills: het bedrijf is in gesprek om zijn Amerikaanse en Canadese yoghurtactiviteiten, met merken als Yoplait, te verkopen aan respectievelijk de Franse zuivelbedrijven Groupe Lactalis en Sodiaal. In april meldde Reuters dat het bedrijf de verkoop van zijn Noord-Amerikaanse yoghurtactiviteiten aan het onderzoeken was in een deal die meer dan 2 miljard dollar waard zou kunnen zijn, en dat het samenwerkte met JPMorgan Chase om interesse van potentiële kopers aan te trekken. In 2011 verwierf General Mills een belang van 51% in Yoplait ter waarde van 1,2 miljard dollar van participatiemaatschappij PAI Partners en de Franse zuivelcoöperatie Sodiaal. Sodiaal behield het resterende belang. Later in 2021 verkocht General Mills de Europese activiteiten van Yoplait aan Sodiaal.
Moderna: het farmaceutische bedrijf zei dat het volgend jaar een omzet verwacht tussen de 2,5 miljard dollar en 3,5 miljard dollar en voorspelde dat nieuwe productlanceringen een gemiddelde jaarlijkse groei van 25% in de omzet tussen 2026 en 2028 zouden stimuleren. Analisten verwachten gemiddeld dat het bedrijf in 2024 en 2025 een omzet zal genereren van respectievelijk 3,27 miljard dollar en 3,74 miljard dollar. Het bedrijf zei vorig jaar dat het verwachtte dat de omzet in 2025 weer zou groeien. Moderna Chief Financial Officer James Mock zei dat de prognose voor volgend jaar de onzekerheid van de COVID en respiratoir syncytieel virus (RSV) markten in de VS weerspiegelt, evenals Moderna's voorspelling dat de 10 nieuwe producten waarvan het verwacht dat ze in 2027 zullen worden goedgekeurd, in 2028 beginnen met het genereren van zinvolle inkomsten. Moderna zei dat het van plan is om dit jaar een aanvraag in te dienen bij de Amerikaanse Food and Drug Administration om de goedkeuring voor haar RSV-prik uit te breiden naar hoog-risico volwassenen onder de 60 jaar, na nieuwe gegevens van een laat stadium onderzoek.
Ryanair: de in Ierland gevestigde luchtvaartmaatschappij verwacht dat de gemiddelde tarieven op jaarbasis tussen 5% en 9% zullen dalen in de drie maanden tot eind september, maar de boekingen zijn de afgelopen weken toegenomen, aldus Michael O'Leary, chief executive van de groep. "Het is nog te vroeg om te zeggen waar het zal eindigen, maar het zal ergens tussen 5% en 9% liggen " vertelde O'Leary investeerders op de jaarlijkse algemene vergadering van Ryanair. "We hopen dat het aan de onderkant van die bandbreedte zal zijn." "In de afgelopen weken, nu de scholen weer terug zijn, hebben we een versterking van de boekingen gezien en ik denk dat de trend bescheiden positief is," zei hij. In een gesprek met verslaggevers voorafgaand aan de AVA zei O'Leary dat de gemiddelde tarieven voor de rest van het jaar waarschijnlijk ergens tussen de 5% en 10% zouden dalen, maar later zei hij dat zijn 5-10% De schatting had betrekking op het kwartaal juli-september en de luchtvaartmaatschappij had geen zicht op de periode daarna. •
Vertical Aerospace: het luchtvaartbedrijf uit het Verenigd Koninkrijk zei dat het de eerste testfase van een prototype van zijn vlaggenschip, de VX4, had voltooid. De VX4 heeft 1.500 voorbestellingen ter waarde van 6 miljard dollar van bedrijven zoals Virgin Atlantic, American Airlines en Japan Airlines. De eerste testfase omvatte meerdere proefvluchten met vluchten en grondruns, waarbij in totaal 70 individuele testpunten zijn uitgevoerd die nodig zijn om het prototype te valideren. veiligheid in echte vluchtscenario's. Het bedrijf bereidt zich nu voor op de tweede testfase, waarin het verticaal opstijgen en landen en het uitvoeren van vliegmanoeuvres met lage snelheid met lift die wordt gegenereerd door de propellers, centraal staan. De oprichter van het bedrijf, Stephen Fitzpatrick, miste een eerder overeengekomen deadline om een deel van het geld dat hij had beloofd in de eVTOL-maker te injecteren, meldde Bloomberg eerder deze maand. Zonder extra financiering loopt Vertical het risico zonder geld te zitten tegen maart 2025, voegde het rapport eraan toe.
Viper Energy het energiebedrijf zei woensdag dat het een overeenkomst had bereikt om dochterondernemingen die mineralen en royalty's bezitten over te nemen van Tumbleweed Royalty IV voor 461 miljoen dollar in contanten. Volgens de overeenkomst is er een potentiële aanvullende betaling van maximaal 41 miljoen dollar in het eerste kwartaal van 2026, gebaseerd op de gemiddelde prijzen van de Amerikaanse West Texas Intermediate ruwe olie in 2025. Viper lanceerde een emissie van 8,5 miljoen aandelen om de overname te financieren, waardoor de aandelen na het sluiten van de markt daalden. De transactie, die naar verwachting in het begin van het vierde kwartaal van dit jaar zal worden afgerond, zou de olieproductie van Viper verhogen van de huidige 30.000 bopd tot ongeveer 33.000 vaten olie per dag (bopd). De overeenkomst omvat activa verspreid over bijna 3.237 net royalty acres (NRA's) in het Midland Basin en 490 NRA's in het Delaware Basin. De overeenkomst omvat ongeveer 10,1 miljoen OpCo eenheden en biedt Tumbleweed de optie om een gelijk aantal gewone Viper aandelen B te kopen.
Aanbevelingen
Diamondback Energy: Gerdes Energy Research verhoogt het koersdoel met 1 dollar naar 205 dollar, omdat de 8 overname van Endeavor Energy Resources de productievooruitzichten van het bedrijf zou kunnen verbeteren.
LKQ: JPMorgan verhoogt het koersdoel naar 55 dollar van 54 dollar, nadat het management van het bedrijf inzicht gaf in zijn operationele uitmuntendheid en strategie voor kapitaalinzet.
NBT Bancorp: KBW verhoogt het koersdoel naar 47 dollar van 46 dollar, in de verwachting dat de overname van Evans Bancorp de langetermijngroei van het bedrijf kan vergroten