do. 20 jun 2024

Voor de bel
De futures op Wall Street duiden op een hogere beursopening omdat NIVIDIA zijn rally verder zet, terwijl beleggers wachten op wekelijkse cijfers over werkloosheidsaanvragen en huizengegevens over mei.
Europese aandelen stijgen, gestimuleerd door een opmars van technologie- en vastgoedaandelen en Zwitserse aandelen stijgen nadat de centrale bank van het land het monetaire beleid bleef versoepelen.
De Japanse Nikkei maakte vroege verliezen ongedaan en eindigde hoger toen beleggers de dip kochten, waarbij chipmakers de winsten leidden.
De dollar stijgt ten opzichte van zijn belangrijkste collega's en de goudprijs bereikte het hoogste punt in twee weken. De olieprijzen gaan hoger dan de Amerikaanse voorraadgegevens.
Topnieuws
Accenture voorspelt omzetgroei in 2024 boven schattingen door AI-vraag
- IT-dienstverlener Accenture voorspelde een jaarlijkse omzetgroei die grotendeels boven de schattingen lag, aangezien de groeiende acceptatie van kunstmatige intelligentie de trage groei van de bedrijfsuitgaven compenseert, waardoor zijn aandelen in de premarket-handel stegen.
Duitsland legt Citigroup een boete op wegens 'dikke-vinger'-fouten
- Duitsland heeft Citigroup een boete van bijna 13 miljoen euro opgelegd wegens het vervallen van de controles van het handelssysteem, aldus de banktoezichthouder van het land, terwijl de afdeling consumentenbescherming de grootste boete ooit heeft opgelegd.
Carlyle en KKR zijn topbieders voor Discovers Amerikaanse studieleningenportefeuille
- Private-equityfirma's Carlyle Group en KKR zijn de grootste bieders voor de Amerikaanse creditcarduitgever Discover Financial's 10 miljard dollar Amerikaanse studieleningenportefeuille.
Lilly spant extra rechtszaken aan over de verkoop van namaak-Mounjaro in de VS
- De Amerikaanse medicijnfabrikant Eli Lilly zei dat het nog zes Amerikaanse medische spa's, wellnesscentra en andere entiteiten aanklaagde voor de verkoop van producten die beweren tirzepatide te bevatten, het actieve ingrediënt in zijn populaire diabetesmedicijn Mounjaro.
Aandelen in de kijker
Advanced Micro Devices: Het bedrijf onderzocht dinsdag beweringen dat de gegevens van het bedrijf zijn gestolen bij een hack door een cybercriminele organisatie. Volgens berichten in de media heeft een organisatie genaamd "Intelbroker" een inbreuk gepleegd op de gegevens van AMD. De inbreuk heeft betrekking op een breed scala aan gevoelige informatie, waaronder gegevens over toekomstige producten, klantendatabases en financiële gegevens, aldus de rapporten.
Amazon.com: De Indiase mensenrechtencommissie heeft de regering woensdag gevraagd om beschuldigingen van schendingen van de arbeidswetgeving in een Amazon-magazijn in de buurt van New Delhi te onderzoeken vanwege vermeende zware werkomstandigheden tijdens een ernstige hittegolf.
Apple: Hoewel Apple stopt met zijn vorig jaar gelanceerde buy now, pay later-service, houdt het bedrijf vast aan het product, met een opvolger van het aanbod dat later dit jaar wordt gelanceerd via derden zoals Affirm. Bestaande gebruikers van de BNPL-dienst, Apple Pay Later, zullen nog steeds in staat zijn om openstaande leningen te beheren en te betalen via de Wallet-app.
Carlyle Group: Energean heeft ingestemd met de verkoop van zijn activa in Egypte, Italië en Kroatië aan private-equityfonds Carlyle voor maximaal 945 miljoen dollar. De deal omvat een contante betaling van 504 miljoen dollar, waardoor het in Londen genoteerde bedrijf een speciaal dividend van 200 miljoen dollar kan uitkeren en een bedrijfsobligatie van 450 miljoen dollar volledig kan terugbetalen.
Citigroup: Citigroup heeft een boete van bijna 13 miljoen euro gekregen van de Duitse banktoezichthouder wegens problemen met de controle op zijn handelssystemen. Het gaat om de hoogste boete binnen ‘consumentenbescherming’ en ze houdt verband met een ongeluk in 2022 waarbij 1,4 miljard dollar aan foutieve verkooporders in aandelen betrokken was, waarvoor Citigroup in mei al een boete van 61,6 miljoen pond kreeg van de Britse autoriteiten.
Aanbevelingen
Bread Financial Holdings: Evercore ISI verhoogt de rating van underperform naar 'in lijn met underperform', en zegt dat een sterker rendement op het traject van tastbare common equity (ROTCE), een beter zicht op de impact van de late vergoedingsregel van CFPB en intacte verwachtingen voor de kredietkwaliteit de incrementele neerwaartse trend van de waardering van het bedrijf zullen beperken.
KB Home: Evercore ISI verhoogt het koersdoel van $ 78 naar $ 86, gezien de beter dan verwachte winst per aandeel van het bedrijf in het tweede kwartaal.
Lennar: Barclays verlaagt het koersdoel van $ 180 naar $ 177, wat de vooruitzichten voor de brutomarge van het bedrijf weerspiegelt.
Tesla: RBC verlaagt het koersdoel van $ 293 naar $ 227, na het verlagen van de waardering van de robotaxi-activiteiten van het bedrijf op basis van een verlaagde aanname per mijl en aangepaste aannames voor het omzetaandeel.
Ziprecruiter: JPMorgan verlaagt het koersdoel van $ 12 naar $ 10, in de verwachting dat de omzet en winstmarges van het bedrijf een geleidelijker herstel zullen laten zien.