do. 23 mei 2024

Voor de bel
- Positieve resultaten over het tweede kwartaal van Nvidia zorgden aanvankelijk voor een rally van wereldwijde aandelen. De futures op Wall Street wijzen op een hogere beursopening. Aandelen in Europa stijgen.
- Ondertussen sloten Chinese en Hongkongse aandelen lager uit vrees voor uitstel van wereldwijde renteverlagingen.
- De dollar gaat hoger, terwijl goud daalt. Uit de notulen van de Fed bleek dat sommige functionarissen bereid waren de rente te verhogen.
- De olieprijs blijft stabiel. Cijfers over de werkloosheidsaanvragen en S&P wereldwijde productie-, diensten- en samengestelde PMI-gegevens worden later op de dag verwacht.
Topnieuws
Wall Street zet zich schrap voor snellere handelsafwikkeling
- De Amerikaanse handel gaat dinsdag over op een kortere afwikkeling, waarvan de toezichthouders hopen dat ze het risico zullen verminderen en de efficiëntie op 's werelds grootste markten zullen verbeteren, maar naar verwachting zal het aantal mislukte transacties voor beleggers tijdelijk verhogen.
VS-justitie zou kunnen proberen Live Nation op te splitsen
- Het Amerikaanse ministerie van Justitie en een groep staten zullen Live Nation Entertainment aanklagen, mogelijk op zoek naar een breuk, meldde Bloomberg News woensdag, waarin de volgende stap werd geschetst in een antitrustcampagne tegen de eigenaar van Ticketmaster.
Aandelen in de kijker
Medtronic: Het gezondheidstechnologiebedrijf versloeg de schattingen van Wall Street voor kwartaalwinst en -omzet. De toename van chirurgische ingrepen in ziekenhuizen stimuleerde de vraag naar zijn medische hulpmiddelen stimuleerde. De omzet van het bedrijf voor het kwartaal steeg met 0,5% tot 8,59 miljard dollar, waarmee de gemiddelde schatting van analisten van 8,44 miljard dollar werd overtroffen.
Live Nation Entertainment: Het Amerikaanse ministerie van Justitie en een groep Amerikaanse staten zullen Live Nation Entertainment aanklagen, mogelijk met een opsplitsing van het bedrijf tot gevolg. Het ministerie van Justitie heeft onderzoek gedaan naar de dominantie van Ticketmaster in de verkoop van concertkaartjes. De rechtszaak zou naar verwachting vandaag al worden aangespannen in het zuidelijke district van New York.
Mondelez International: Oreo-maker Mondelez International kreeg een boete van 337,5 miljoen euro opgelegd door EU-antitrustregelgevers voor het belemmeren van de grensoverschrijdende handel in chocolade, koekjes en koffieproducten tussen EU-landen. De Commissie zei dat Mondelez zich had beziggehouden met concurrentiebeperkende deals en ook misbruik had gemaakt van zijn machtspositie in strijd met de EU-antitrustwetgeving. De boete van het bedrijf werd met 15% verlaagd nadat het zijn wangedrag had erkend.
News Corp: OpenAI onder leiding van Sam Altman heeft een deal getekend die het toegang geeft tot inhoud van enkele van de grootste nieuwspublicaties die eigendom zijn van mediaconglomeraat News Corp, zeiden de bedrijven woensdag. De deal loopt over een periode van vijf jaar en zou meer dan 250 miljoen dollar waard kunnen zijn.
Walmart: de mega-retailer is van plan om de komende vijf jaar zo'n 700 miljoen dollar in Guatemala te investeren, zei het hoofd van het bedrijf in Midden-Amerika woensdag. De aankondiging van regionaal directeur Cristina Ronski kwam tijdens de eerste spadesteek van een nieuwe winkel in het Midden-Amerikaanse land.
Aanbevelingen
- Analog Devices: JPMorgan verhoogt het koersdoel van $ 220 naar $ 260, daarbij verwijzend naar de beter dan verwachte inkomsten van het bedrijf voor het kwartaal dat eindigde in april.
- Dyne Therapeutics: JPMorgan verhoogt het koersdoel van $ 25 naar $ 39, na de publicatie van nieuwe gegevens van de laatste proeven van het bedrijf met aankomende geneesmiddelen.
- Elf Beauty: JPMorgan verlaagt het koersdoel van $ 197 naar $ 182, omdat het bedrijf de schattingen voor de omzetgroei in het vierde kwartaal niet haalde.
- Snowflake: JPMorgan verhoogt het koersdoel van $ 170 naar $ 185, op basis van de omzetgroei van het bedrijf in het eerste kwartaal en zijn benadering van AI-investeringen.