wo. 2 dec 2020

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op het belangrijkste nieuws van de vorige handelsdag.
In het kader van de nakende beursgang van Airbnb is de prijsvork voor de aandelen vastgesteld op 44 tot 50 dollar per stuk. Aan de bovenkant van die vork levert dat een waardering van 34,8 miljard dollar op, een stuk meer dan de 18 miljard bij de kapitaalronde in april. Er worden 51,9 miljoen aandelen verkocht, waardoor de transactie goed is voor zo’n 2,6 miljard dollar. Wanneer Airbnb zijn intrede maakt op Nasdaq is nog niet bekend.
UnitedHealth Group (+1,4%) mikt voor 2021 op een aangepaste nettowinst per aandeel van 17,75 tot 18,25 dollar per aandeel en blijft daarmee aan de onderkant van de verwachting van 1,80 euro per aandeel. In zijn vooruitzichten houdt de groep rekening met Covid-19-gerelateerde kosten van 1,80 dollar per aandeel. Zorgverzekeraars konden in de eerste kwartalen van dit jaar profiteren van het feit dat niet-dringende operaties door de pandemie werden uitgesteld, maar dat zal waarschijnlijk veranderen eens de uitgestelde operaties in een stroomversnelling raken.
Salesforce (-1,3%) neemt Slack (+2,3%) over voor een hele forse 27,7 miljard dollar of zo’n 45,5 dollar per aandeel, verdeeld over cash (59%) en aandelen van Salesforce. Dat zijn forse bedragen, maar sinds de (rechtstreekse) beursgang in juni 2019 haalden aandeelhouders 'slechts' 20% rendement. Toen Facebook destijds 1 miljard dollar neertelde voor Instagram werd moord en brand geschreeuwd, omwille van de idioot hoge waardering. Benieuwd of CEO Marc Benioff meer rendement haalt dan Mark Zuckerberg.
Het aandeel van waterstofvrachtwagenbouwer Nikola (-15%) blijft onder druk staan, nadat General Motors zijn deal met de groep herzag tot een toeleveringscontract. Deze keer komt de verkoopdruk van bepaalde insiders die hun belang mochten verkopen, omdat de verplichte blokkeringsperiode afliep (180 dagen na de fusie in juni met VectoIQ Acquisition en het publieke debuut). Qua timing is dat niet bepaald een opsteker.
Libra Association, het project van Facebook (+3,5%) rond cryptomunten, heeft een naamswijziging ondergaan. De 27 bedrijven achter het project heten voortaan Diem Association (Latijn voor "dag") en hopen in de toekomst de Diem Dollar te lanceren. Met de naamswijziging hopen Facebook en de andere deelnemers aan het project om de scepsis van politici en regulatoren rond de met veel bombarie aangekondigde Libra-munt achter zich te laten. De ambities voor de Diem, waarvoor men wacht op een licentie van de Zwitserse regelgever, werden (voorlopig) teruggeschroefd ten opzichte van de oorspronkelijke plannen van Facebook.
Chipmaker Qualcomm (+2,3%) presenteerde zijn nieuwste chip voor smartphones, de Snapdragon 888. De chip bevat een nieuwe geïntegreerde 5G-modem, in tegenstelling tot de vorige versie. De Snapdragon 888 zal onder meer gebruikt worden door Samsung, Asus en OnePlus en belooft efficiëntere prestaties, hoewel de gemiddelde gebruiker vermoedelijk weinig verschil zal merken.