wo. 19 feb 2020

Net voor de beurs in de VS opengaat, blikken we graag even terug op de gebeurtenissen tijdens de vorige handelsdag.
De Amerikaanse supermarktreus Walmart (+1,5%) bleef in het vierde kwartaal onder de lat. De winst per aandeel klokte af op 1,38 dollar per aandeel, terwijl analisten mikten op 1,44 dollar. Het grootste supermarktbedrijf ter wereld sloot het vierde kwartaal af met een omzet van 141,7 miljard dollar, 2,1 % meer dan een jaar eerder. De voor supermarkten belangrijke vergelijkbare omzetgroei, waarbij gekeken wordt naar cijfers van filialen die langer dan een jaar open zijn, viel met 1,9% lager uit dan verwacht. Topman Doug McMillon wijt die misser aan zwakke verkopen in de periode rond Kerstmis. Walmart verwacht dat de onlineverkopen in 2020 met 30% zullen groeien, minder dan de 37% groei in 2019.
De omzet van Medtronic (-3,9%) groeide in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar organisch met 2,6% tot 7,72 miljard dollar. Analisten rekenden op 7,81 miljard dollar. De aangepaste winst per aandeel kwam uit op 1,44 dollar, 6 dollarcent boven de verwachting. Voor het volledige boekjaar past het bedrijf zijn winstvork aan, waarbij het nog geen rekening houdt met een mogelijke tegenwind uit China door het coronavirus. Het bedrijf ziet de aangepaste winst per aandeel nu uitkomen tussen 5,63 en 5,65 dollar, ten opzichte van 5,57 en 5,63 dollar voordien. De gemiddelde analist rekent op 5,60 dollar.
Het financieel dienstenbedrijf Bloomberg komt in de etalage te staan als zijn oprichter en voormalig burgemeester van New York Michael Bloomberg de nieuwe Amerikaanse president wordt. Om daarvoor een kans te maken moet hij wel nog de nominatie als presidentskandidaat bij de democraten binnenhalen.
BlueApron (3% nabeurs) maakte sinds zijn beursgang in 2017 geen al te goede beurt en liet gisteren weten een beursexit te overwegen. In het vierde kwartaal daalde de omzet van de groep met 33% tot 94,3 miljoen en het aantal klanten daalde met 9%.
De beursgang van VirginGalacticHoldings was ondertussen wel een voltreffer. De aandelen stegen gisteren met 24% en staan sinds begin december al 400% hoger. Vooral retailbeleggers willen in de race naar de ruimte op de eerste rij zitten en pikken de aandelen gretig op. Op het platform van Fidelity werd gisteren enkele Apple en Tesla nog meer verhandeld. In een nota waarschuwde Morgan Stanley, die een “Overweight” heeft voor de aandelen, dat de recente klim aangevuurd werd door krachten die niets met fundamentele factoren te maken hebben.
AllyFinancial (-2,5%), gespecialiseerd in autoleningen, neemt voor 2,65 miljard dollar kredietkaart- en consumentenkredietbedrijf CardWorks over. De transactie wordt voor de helft in cash en voor de helft in aandelen Ally Financial gefinancierd.
Uit enkele participatiemeldingen bleek eind vorige week dat BerkshireHathaway gaan schoppen is. Op zijn lijstje stond onder meer Kroger dat sinds de belangstelling van de superinvesteerder ook op Wall Street hoge ogen gooit. Gisteren kwam er nog eens ruim 5% bij. Naast Kroger kocht Warren Buffett ook Biogen-aandelen, terwijl hij zijn belang in Amerikaanse bankaandelen wat verminderde.