• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  • Previous
  • Next

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 25 apr 2024

10:00

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Anglo American ontvangt een uitkoopvoorstel van BHP

  • De in Londen genoteerde mijnbouwer heeft een overnamevoorstel voor alle aandelen ontvangen van BHP Group, een deal die zou leiden tot de creatie van 's werelds grootste kopermijnbouwer. ongeveer 10% van de mondiale productie. BHP, 's werelds grootste beursgenoteerde mijnbouwer en vooral bekend vanwege de mijnbouw van ijzererts, koper, cokeskolen, potas en nikkel, had woensdag een marktkapitalisatie van ongeveer 149 miljard dollar, Anglo was gisteren 37,7 miljard dollar waard.

Deutsche Bank boekt een beter dan verwachte stijging van de nettowinst

  • De bank meldt een beter dan verwachte winststijging met 10% in het eerste kwartaal dankzij een heropleving van de handel in vastrentende waarden en het maken van deals de omzet bij de investeringsbank stimuleerde. De nettowinst toerekenbaar aan de aandeelhouders bedroeg in het kwartaal 1,275 miljard euro. Dat is vergelijkbaar met de winst van 1,158 miljard euro een jaar eerder, en het is beter dan de verwachtingen van analisten voor een winst van ongeveer 1,2 miljard euro.

Nestlé mist kwartaalomzetschattingen

  • 's Werelds grootste bedrijf in verpakte voedingsmiddelen heeft de organische omzetgroeiramingen voor het eerste kwartaal gemist, omdat het de prijzen verhoogde en minder producten verkocht. De maker van Maggi-noedels en KitKat-chocoladewafelrepen bevestigde wel zijn verwachting voor 2024 van een organische omzetgroei van ongeveer 4% en een gematigde stijging van de onderliggende handelswinstmarge.

BASF boekt een lichte winstdaling in het eerste kwartaal, maar overtreft de verwachtingen

  • De Duitse chemiefabrikant geeft aan dat de gecorrigeerde winst voor het eerste kwartaal met 5,3% daalde op jaarbasis. Het cijfer lag weliswaar nog steeds boven de gemiddelde verwachting van  de analisten. Het bedrijf bevestigde ook zijn eerdere aangepaste winstverwachting van tussen de 8 en 8,6 miljard euro in 2024, tegenover 7,67 miljard vorig jaar.

Prada overtreft rivalen met een omzetstijging van 16% dankzij Miu Miu

  • De Italiaanse luxebedrijf trotseerde een vertraging in de luxesector in het eerste kwartaal, want de omzet steeg met 16% naar 1,19 miljard euro. Er werd op 1,14 miljard euro gemikt. Een dubbele notering in Milaan staat nog steeds op de agenda, maar is op dit moment geen prioriteit.

Eerstekwartaalwinst bij Sanofi daalt door generieke concurrentie en valuta-effecten

  • Bij de Franse geneesmiddelenfabrikant daalde bedrijfsresultaat in het eerste kwartaal met 14,7%, door goedkope concurrentie voor het multiple sclerosemedicijn Aubagio en ondanks hogere verkoop voor ontstekingsremmer Dupixent. De verwachte winst per aandeel in 2024 zal 0% à 5% dalen door hogere belastingen en dito ontwikkelingsuitgaven.

Holcim overtreft winstverwachting in eerste kwartaal

  • De Zwitserse bouwmaterialen- en cementproducent meldt een beter dan verwachte winst in het eerste kwartaal, ondanks dat de hoge waarde van de Zwitserse frank op de omzet drukte. Holcim, dat zijn Noord-Amerikaanse activiteiten volgend jaar wil afsplitsen, spreekt van een recurrente bedrijfswinst (EBIT) die met 7,8% steeg tot 532 miljoen Zwitserse frank, waarmee het de gemiddelde verwachtingen van analisten van 501 miljoen frank overtrof.

Atos heeft meer geld nodig dan verwacht

  • Het worstelende Franse IT-adviesbureau biechtte op dat een herziening van zijn businessplan voor 2024-2027 zou leiden tot een grotere behoefte aan contant geld en mogelijk tot extra schuldreductie. De met schulden beladen groep, gespecialiseerd in spionage-naar-AI-activa die door de Franse overheid als strategisch worden beschouwd, maakte eerder deze maand bekend dat het op zoek was naar ruim 1 miljard euro om de schulden af te lossen die eind vorig jaar 4,65 miljard euro bedroegen.

STMicroelectronics verlaagt omzetvooruitzichten voor 2024 door slabakkende automarkt

  • De Europese chipmaker verlaagde de verkoopverwachtingen voor 2024 van 15,9 à 16,9 miljard dollar naar 14 à 15 miljard door een verzwakkende vraag van autofabrikanten en een verdere daling van de bestellingen van laptop- en telefoonbedrijven.

Hermes ziet omzet met 17% stijgen in eerste kwartaal

  • De Birkin-tassenmaker rapporteerde een omzetstijging van 17% in het eerste kwartaal tot een hoger dan verwachte 3,8 miljard euro. Er werd slechts op 13% groei gemikt, maar de groei uit het vierde kwartaal bleef behouden, dankzij de sterke vraag naar luxe.

Unilever overtreft de verkoopprognoses voor het eerste kwartaal

  • Het bedrijf meldt dat de omzet in het eerste kwartaal met 4,4% steeg, beter dan verwacht, nadat het consumenten terugwon die waren overgestapt op goedkopere producten. Unilever, dat producten maakt variërend van Dove-zepen tot Hellmann's-mayonaise, verhoogde zijn verkoopvolumes met 2,2%, het tweede kwartaal van groei na een aantal dalende volumes. Het verhoogde de prijzen met 2,2%. Bedrijven in consumentengoederen vechten om de volumes terug te winnen die verloren zijn gegaan na maanden van prijsstijgingen die zijn ingevoerd om de hogere inputkosten door te berekenen aan de klant.

Delivery Hero verhoogt de omzetvooruitzichten door stijgende bestellingen en advertentie-inkomsten

  • Het Duitse online afhaalbedrijf heeft zonet zijn omzetverwachtingen voor het jaar verhoogd vanwege stijgende bestellingen en advertentie-inkomsten uit de groeiende bezorgactiviteiten voor boodschappen. Het bedrijf verwacht nu dat de omzet met 18% tot 21% zal stijgen, vergeleken met de eerder verwachte 15% tot 17%.

Eerste kwartaalresultaten HelloFresh overtreft de verwachtingen

  • Het Duitse voedselbezorgingsbedrijf zei donderdag dat de kernwinsten in het eerste kwartaal kelderden omdat klanten minder maaltijdpakketten bestelden en het bedrijf de uitgaven aan zijn jonge kant-en-klaarmaaltijdenactiviteiten opvoerde. De gecorrigeerde kernwinst voor het kwartaal (AEBITDA) kwam uit op 16,8 miljoen euro ($17,99 miljoen), een scherpe daling ten opzichte van de 66,1 miljoen in dezelfde periode vorig jaar. Dat was boven de gemiddelde analistenraming van 3,6 miljoen euro.

AstraZeneca krijgt boost in oncologie-activiteiten

  • AstraZeneca overtrof donderdag de marktverwachtingen voor kwartaalomzet en winst, wat de sterke vraag naar zijn blockbuster-geneesmiddelen en de gestage verkoop van gepartnerde medicijnen ondersteunde. Oncologie, de topactiviteit van de Brits-Zweedse geneesmiddelenfabrikant, noteerde een stijging van 26% in de omzet in het eerste kwartaal tot 5,12 miljard dollar. De omzet over alle activiteiten, steeg in het eerste kwartaal met 19% naar 12,68 miljard dollar.

Equinor boekt hoger dan verwachte winst

  • De Noorse olie- en gasproducent boekte donderdag hoger dan verwachte winsten voor het eerste kwartaal en zei dat dit te danken was aan de hoge productie in thuisland Noorwegen en sterke operationele prestaties. De gecorrigeerde winst vóór belastingen van Equinor daalde van 11,92 miljard dollar een jaar eerder naar 7,53 miljard dollar, beter dan de gemiddelde analistenverwachting van 7,2 miljard dollar. De daling van de gasprijzen werd slechts gedeeltelijk gecompenseerd door productiegroei en hogere olieprijzen, aldus het bedrijf.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap
  • Cookie Voorkeursinstellingen