wo. 25 sep 2024

Deze week lichtte Ageas de Elevate27-strategie nader toe. De nieuwe strategie is voornamelijk een voortzetting van de Impact24-strategie, met een "verhoogde" focus op een aantal gebieden en beslaat de jaren 2025 tot en met 2027. Er werd geen aanvullende informatie verstrekt over fusies en overnames, zegt KBC Securities-analist Thomas Couvreur.
Ageas?
Ageas is een internationale levens- en schadeverzekeraar die actief is in Europa (België, het Verenigd Koninkrijk, Portugal, de belangrijkste markten van Turkije) en in Azië via minderheidspartnerschappen met sterke lokale financiële instellingen (China, Thailand, Maleisië, India, de Filippijnen en Vietnam). De regio Azië vertegenwoordigt nu meer dan 40% van de Groep.
Alle afbeeldingen komen uit Ageas' presentatie van de Elevate27-strategie

Focus op grijzende samenleving
Een groot deel van het bedrijf zal het traject van de Impact24-strategie voortzetten. De ‘Elevate’ zit in de focus op oplossingen voor een vergrijzende samenleving in de activiteiten van leven, gezondheid en verzekeringen voor eigendommen en ongevallen. Ageas ziet ook het ‘midden en kleine bedrijven’-segment (MKB-segment) als een belangrijk groeisegment.
Data & AI zullen een belangrijke rol spelen (580 experts aan boord en meer dan 300 lopende initiatieven) en er zal meer aandacht voor duurzaamheid zijn.
Hogere winstgroei per aandeel voorzien
Voor de winstgroei per aandeel mikt Ageas voor de komende drie jaar op 6% à 8% per jaar. Dat is perfect in lijn met de doelstelling van Impact24 en met de gemiddelde analistenverwachting (gav) die op 6,94% ligt.
Azië enerzijds en België, Europa en de herverzekeringstak anderzijds zullen naar verwachting in gelijke mate bijdragen aan deze doelstelling. Al die activiteiten zouden met 4% à 6% groeien. De marge zou met 2% à 3% moeten stijgen en de vrijekasstroom moet boven de 2,2 miljard euro. Dat is hoger dan de doelstelling van 1,7 miljard euro voor de huidige strategie Impact24.

Dividend gaat op termijn 20% hoger
Ageas had het bij de vergoeding voor de aandeelhouders enkel over dividenduitkeringen. Programma’s voor de terugkoop van eigen aandelen kwamen niet ter sprake. Na de sterke halfjaarresultaten kondigde Ageas wel een aandeleninkoopprogramma aan, dat loopt van midden september tot, wellicht, juli ’25.
De verzekeraar wil over de periode ’25 - ’27 ongeveer 1,9 miljard euro aan dividenden uitbetalen (voor de periode ’22 - ’24 was dat 1,6 miljard euro). Thomas had gemikt op 1,925 miljard euro. De gav lag op 2,1 miljard euro, maar die hield waarschijnlijk rekening met inkoopprogramma’s van eigen aandelen, zegt Thomas.

KBC Securities over Ageas
Het dividendbeleid en de risicobereidheid zijn in deze nieuwe strategie niet veranderd, wat betekent dat Ageas open blijft staan voor strategische investeringen, aangezien de Solvency II-ratio boven de groepsdoelstelling van 175% blijft.
Het management ging niet dieper in op fusie- en overnameplannen, ook niet in het Verenigd Koninkrijk waar Esure te koop wordt aangeboden door Bain Capital.
Over de instap van BNP Paribas gaf Ageas mee dat BNP Ageas als een belangrijke zakenpartner ziet. De stap van BNP in het kapitaal is erop gericht om die relatie te beschermen.
Thomas verwachten niet dat deze nieuwe strategie de aandelenkoers op korte termijn veel zal beïnvloeden. Hij blijft bij zijn ‘Kopen’-aanbeveling en koersdoel van 50 euro.

