RIO TINTO PLC

TAIWAN SEMICONDUCTOR MANUFACTURING CO. LTD.

RH

LAMB WESTON HOLDINGS INC.

AMAZON.COM INC.

GENERAL MOTORS CO.

CONAGRA BRANDS INC.

AMGEN INC.

MORGAN STANLEY

SODEXO SA

PUMA SE

STELLANTIS NV

ASSICURAZIONI GENERALI SPA

CARREFOUR SA

VOLVO AB

GSK PLC

BP PLC

KINNEVIK AB

QUEST FOR GROWTH NV

B&S GROUP SA

SHURGARD SELF STORAGE LTD.

7C SOLARPARKEN AG


Algemeen beursklimaat

  • De barslechte 2 aprilgrap van president Trump veranderde een klassieke ‘slechte Europese handelsdag’ tot een complete off-day. De Stoxx 600 dook 2,6% lager en de Duitse DAX verloor 3%, terwijl de BEL20 het verlies beperkte tot 1,1%. Dat is te danken aan farmaspelers UCB en argenx (zij krijgen een tariefuitzondering) en een rist vastgoedbedrijven die als defensieve, hoge couponbetaler een hefboom tegen Trump vormden.
  • Maar dat hielp Wall Street allerminst, want een historisch barre handelsdag leverde een uppercut voor de S&P 500 (-4,84%), Dow Jones (-3,98%) en de Nasdaq (-5,97%). Die trend werd vannacht doorgetrokken in Azië, al bleven de verliezen vooral in China (-0,6%) relatief beperkt. Buurlanden zoals  Zuid-Korea (-1,8%), Japan (-4,1%), Vietnam (-3,9%) en Hongkong (-1,5%) werden wél allemaal mee het bad in getrokken. De technologie-benchmark HS Tech verloor 2,1% en blijkt daarmee een mate van weerbaarheid te hebben.
  • Elders op de financiële markten was de deining minstens even groot. De dollar kelderde bijvoorbeeld tegenover de munten van zowat alle handelspartners, waaronder de euro (€1 = $1,1102) en de Japanse yen ($1= 145,49). De lagere dollar hield de goudprijs (3.104 dollar per ounce) aan de grond, terwijl ook de bitcoin zijn streng aardig trok (83.184 dollar).
  • Maar het waren vooral de obligaties die vol in de schijnwerpers stonden, want een forse koopgolf als onderdeel van de vlucht naar veiligheid duwde de rentetarieven wereldwijd fors lager. De 10-jaarsrente in de VS en Duitsland daalde met zo’n 18 basispunten tot 3,94% en 2,57%, terwijl de 2-jaarsrente eenzelfde scenario schreef en afklokte op 3,62% en 1,89%.
  • De markt gaat er in sneltempo van uit dat de VS zichzelf in een recessie aan het rijden is, met stijgende inflatiedruk. Van dat eerste maakte The Donald een paar weken geleden al gewag, en dat tweede legt de focus op stagflatie. Da’s allemaal niet zo fijn, en vooral voer voor pessimisme, maar het doel heiligt de middelen, nietwaar? Volgens het Witte Huis loopt het alvast storm met landen die over tarieven willen onderhandelen, maar het is in dat verband vooral uitkijken naar de tegenreactie van China en Europa. Tot we meer duidelijkheid hebben, zullen beleggers vooral een hogere risicopremie eisen, en dan vooral voor die aandelen, sectoren en landen waar de verwachtingscomponent in de waarderingen de voorbije jaren nogal opliepen.
  • Het is daarnaast ook afwachten hoe snel de huidige beursmalaise zich zal weerspiegelen in de economie. Wat dat betreft kregen we gisteren al een belangrijk datapunt in de vorm van de ISM-sentimentsindicator voor de Amerikaanse dienstensector. Die barometer daalde in maart met 2,7 punten naar 50,8 punten, omdat de groei van de bestellingen vertraagde en de werkgelegenheid daalde. Het sentiment verzuurt daarmee sneller dan verwacht, en dat een veeg teken omdat de dienstensector tekent voor zowat 80% van het Amerikaanse BBP.
  • Terwijl de exegese van de Trumpiaanse tariefplannen onverminderd door zal gaan, staat er ook heel wat economisch nieuws op de agenda. Het Amerikaanse arbeidsmarktrapport is daarin absoluut cruciaal, want of er in maart 135.000 banen, of meer of minder, gecreëerd zijn moet helpen bij de vraag of de Amerikaanse economie al dan niet in recessie duikt. Onderliggend kijken we in het rapport uit naar de werkloosheidsgraad en vooral de evolutie van de uurlonen.
  • Elders is er nieuws over de Britse autoverkoop, de Duitse fabrieksbestellingen en de Franse industriële productie, terwijl ook de Italiaanse kleinhandelsverkoop en verse inflatiedata uit Tsjechië en Zweden onze aandacht verdienen. Meer dan genoeg, dus, om mee aan de slag te gaan, op een dag met amper bedrijfsresultaten. Gelukkig is Sodexho wat dat betreft wel op het appél!

Bron: Bloomberg

Wall Street

RH: {{72611669, RH, RH}} het bedrijf publiceerde een zwakkere winst in het vierde kwartaal en ook de  vooruitzichten waren lager dan verwacht. RH verdiende 1,58 dollar per aandeel op 812 miljoen dollar omzet terwijl analisten 1,92 dollar winst per aandeel en 830 miljoen dollar omzet verwachtten. CEO Gary Friedman vertelde analisten dat het bedrijf opereerde binnen de "slechtste huizenmarkt in bijna 50 jaar".

Lamb Weston : {{174660925, LAMB WESTON HOLDINGS INC., LW}} het bedrijf boekte beter dan verwachte resultaten voor het fiscale derde kwartaal. Lamb Weston rapporteerde aangepaste winst van 1,10 dollar per aandeel op 1,52 miljard dollar omzet, terwijl analisten een winst per aandeel van 86 dollarcent op 1,49 miljard dollar omzet hadden verwacht.

Amazon: {{252992, AMAZON.COM INC., AMZN}} het bedrijf uitte kritiek op de bezorgkosten voor boeken die twee jaar geleden door Frankrijk werden opgelegd omdat deze maatregel discriminerend, protectionistisch en een schending van het recht van de Europese Unie is. Amazon heeft de vergoeding aangevochten bij de hoogste bestuursrechter in Frankrijk, die vervolgens advies heeft ingewonnen bij het Hof van Justitie van de Europese Unie. Ook de Europese Commissie had kritiek op de Franse vergoeding. Het Hof zal in de komende maanden uitspraak doen.

General Motors: {{40410563, GENERAL MOTORS CO., GM}} het bedrijf gaat de productie van lichte vrachtwagens in zijn fabriek in Fort Wayne, Indiana, opvoeren. Dit werd aangekondigd na de bekendmaking van 25% importheffingen op auto's door president Donald Trump. De fabriek produceert Chevrolet Silverado en GMC Sierra trucks, die ook in Mexico en Canada worden gemaakt. GM zal mogelijk overuren toevoegen en tijdelijke werknemers inhuren om de productie te ondersteunen. De fabriek zal van 22 tot en met 25 april gesloten zijn om de veranderingen door te voeren.

Conagra Brands: {{259008, CONAGRA BRANDS INC., CAG}} het bedrijf haalde de verwachtingen van Wall Street voor de omzet en winst in het fiscael derde kwartaal niet vanwege afnemende vraag naar snacks en verstoringen in de toeleveringsketen. De fabrikant van Slim Jim kampt met afnemende omzetgroei en productieproblemen in een belangrijke fabriek. CEO Sean Connolly zei dat het bedrijf vooruitgang boekt met het herstellen van de voorraad en het verbeteren van het serviceniveau. Het totale volume daalde met 3,1% en de gemiddelde prijzen met 2,1%. Conagra heeft de productprijzen verlaagd en promoties aangeboden om de vraag intact te houden.

Amgen: {{253610, AMGEN INC., AMGN}} de Food and Drug Administration heeft het uitgebreide gebruik van Amgen's medicijn Uplizna goedgekeurd om het risico op opvlammingen bij patiënten met een zeldzame aandoening die verband houdt met het immuunsysteem te verminderen.

Morgan Stanley: {{274646, MORGAN STANLEY, MS}} de Amerikaanse financiële dienstverlener is bezig met het inzamelen van ongeveer 684 miljoen dollar voor een vastgoedfonds gericht op Japan. Het fonds, dat naar verwachting in juni wordt afgesloten, zal investeren in kantoren, woongebouwen, logistiek en hotels in grote steden. De stijgende vastgoedprijzen in Japan, die vorig jaar met 2,7% stegen, hebben de interesse van investeerders aangewakkerd. Morgan Stanley is de nieuwste wereldwijde vermogensbeheerder die zich richt op Japans vastgoed, een activaklasse die weer in de smaak is gevallen na jaren van economische stagnatie en nulinflatie.

-

Azië

Rio Tinto: {{5190377, RIO TINTO PLC, RIO}} de Australische mijnbouwmaatschappij heeft belangrijke financiële voordelen voor haar werknemers in de ijzerertsrijke Pilbara-regio geregeld, waaronder compensatie voor vluchtvertragingen en bonussen voor wie zich langer aan het bedrijf bindt. Rio Tinto zal haar "Fly-In, Fly-Out" (FIFO) werknemers die naar huis gaan nu compenseren met 313,55 dollar voor vertragingen van meer dan vier uur. De mijnwerker zal ook de nationale FIFO volledig financieren voor maximaal 30% van hun spoorwegpersoneel en de trainingsvergoeding voor trainers op de werkplek verhogen.

TSMC: {{286266, TAIWAN SEMICONDUCTOR MANUFACTURING CO. LTD., TSM}} de Taiwanese chipgigant heeft een voorlopige overeenkomst bereikt met Intel om een joint venture te vormen voor de exploitatie van de fabrieken van de Amerikaanse chipmaker. TSMC zal een belang van 20% nemen in het nieuwe bedrijf. De Amerikaanse regering heeft TSMC en Intel onder druk gezet om een deal te sluiten om de langdurige crisis bij Intel op te lossen. TSMC heeft ook aangekondigd dat het een nieuwe investering van 100 miljard dollar in de VS zal doen, inclusief de bouw van vijf extra chipfaciliteiten.

Europa

Sodexo: {{195783, SODEXO SA, SW}} de Franse cateraar boekte een organische stijging met 3,5% in de halfjaaromzet, ondanks een winstwaarschuwing vanwege zwakke prestaties in de onderwijs- en gezondheidszorgsector in Noord-Amerika. Noord-Amerika was goed voor 47,9% van de omzet, met een organische groei met 3,5%, vergeleken met 10% een jaar eerder. De totale omzet van het bedrijf bedroeg 12,48 miljard euro (13,84 miljard dollar) in de zes maanden tot 28 februari, vergeleken met 12,10 miljard euro in dezelfde periode vorig jaar. De omzetgroei werd ondersteund door een prijsstijging met 3%, terwijl de organische groei in Europa beperkt bleef tot 2,1%.

Puma: {{1540640, PUMA SE, PUM}} de Duitse sportkledingfabrikant heeft Arthur Hoeld aangesteld als nieuwe CEO, ter vervanging van Arne Freundt. Puma heeft moeite gehad om de verkoop en winstgevendheid te verhogen, terwijl concurrent Adidas sterke groei heeft gezien. Puma waarschuwde vorige maand dat de verkoop in 2025 waarschijnlijk zwakker zal zijn dan vorig jaar, mede door onzekerheid die de consumentenbestedingen in de VS beïnvloedt. Amerikaanse tarieven op China en andere belangrijke productielocaties hebben Puma-aandelen met 10% doen dalen.

Stellantis: {{320348172, STELLANTIS NV, STLAP}} de autofabrikant gaat tijdelijk 900 werknemers in vijf Amerikaanse faciliteiten op non-actief zetten en pauzeert de productie in een assemblagefabriek in Mexico en Canada, na de aankondiging van Amerikaanse president Donald Trump. De productie van Chrysler Pacifica en Voyager minivans en Dodge Charger Daytona in Windsor zal twee weken worden stilgelegd, terwijl de productie in Mexico de hele maand april stilgelegd zal worden. De aandelen daalden met 9,3%, samen met de gehele auto-industrie.

Generali: {{207450, ASSICURAZIONI GENERALI SPA, G}} de Italiaanse verzekeraar wil een confrontatie met de Italiaanse regering over de voorgestelde samenwerking met Natixis Investment Manager vermijden. CEO Philippe Donnet benadrukt dat de relatie altijd gebaseerd is geweest op dialoog en constructieve samenwerking. De regering zal bekijken wat de voordelen van de deal voor Generali en het hele land kunnen zijn. Donnet voegt toe dat als er echte zorgen of misverstanden zouden ontstaan, het bestuur van Generali deze niet kan negeren.

Carrefour: {{195694, CARREFOUR SA, CA}} de Franse retailer heeft zijn bod op aandeelhouders van Carrefour Brasil verhoogd om de Braziliaanse eenheid van de beurs te halen. Carrefour betaalt omgerekend 1,51 dollar per aandeel, een stijging van een eerder bod met omgerekend 1,37 dollar. De nieuwe prijs weerspiegelt het vertrouwen van de groep in de langetermijnvooruitzichten van Carrefour Brasil. Aandeelhouders van Carrefour Brasil stemmen op 25 april over de deal.

Volvo: {{248007, VOLVO AB, VOLV B}} de Zweedse vrachtwagenfabrikant verhoogt zijn investering in de vrachtwagenfabriek in de Mexicaanse staat Nuevo Leon tot 1 miljard dollar. Volvo had eerder aangekondigd dat de bouwkosten 700 miljoen dollar zouden bedragen. De productie in de fabriek begint in 2026.

GlaxoSmithKline: {{9454571, GSK PLC, GSK}} de Britse farmaceutische gigant heeft samen met Pfizer een rechtszaak beëindigd waarin werd beweerd dat Pfizers RSV-vaccin Abrysvo de patentrechten van GSK’s concurrerende RSV-vaccin Arexvy schond. Beide bedrijven hebben besloten de zaak met vooroordeel te laten vallen, wat betekent dat deze niet opnieuw kan worden ingediend. GSK, Pfizer en Moderna hebben RSV-vaccins ontwikkeld die zijn goedgekeurd door de Amerikaanse Food and Drug Administration, waarbij Arexvy van GSK verantwoordelijk is voor het merendeel van de Amerikaanse RSV-vaccinverkopen. GSK heeft Pfizer ook aangeklaagd voor patentinbreuk in de VS over technologie in Pfizers COVID-19-vaccin Comirnaty, en die zaak loopt nog.

BP: {{9454510, BP PLC, BP.}} de Britse olieproducent heeft aangekondigd dat voorzitter Helge Lund van plan is af te treden en dat het bedrijf een opvolger zal kiezen. De succesvolle kandidaat zal toetreden tot de raad van bestuur en samenwerken met Lund voordat hij de rol op zich neemt, waarna Lund naar verwachting in 2026 uit de raad van bestuur zal treden.

Canary Wharf Group: de Londense vastgoedbeheerder ziet een recordhoogte in leegstand. De leegstand in het "Docklands Core"-gebied bereikte vorige maand 18,6%, het hoogste niveau sinds 2003, en kan oplopen tot 30% door geplande vertrekken zoals HSBC in 2027. Ondanks de leegstand blijven grote banken zoals Citi, Morgan Stanley en Barclays zich inzetten voor het gebied, terwijl Fintech Zopa onlangs een verhuizing naar Canary Wharf aankondigde.

Kinnevik: {{66047, KINNEVIK AB, KINV B}} de Zweedse investeringsmaatschappij heeft aangekondigd dat Cristina Stenbeck is voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur. De voordracht omvat ook de benoeming van Camilla Giesecke, Henrik Lundin en Rubin Ritter als nieuwe bestuursleden. Vijf huidige bestuursleden, waaronder James Anderson en Susanna Campbell, hebben besloten zich niet herkiesbaar te stellen. Cristina Stenbeck, die eerder zestien jaar in de Raad van Bestuur heeft gediend, kijkt ernaar uit “om de strategie van Kinnevik te versterken en langetermijnrendementen voor de aandeelhouders te realiseren”.

Benelux

Quest for Growth: {{29323, QUEST FOR GROWTH NV, QFG}} de Belgische investeringsmaatschappij spreekt van een netto-inventariswaarde van euro 7,18 per aandeel op 31 maart 2025, een daling met 1,7% ten opzichte van eind februari en gelijk gebleven sinds het begin van het jaar. De beurskoers sloot maart af op euro 4,12, wat een daling betekent van 4,0% ten opzichte van de slotkoers van februari en een stijging van 3,5% ten opzichte van het jaarbegin. De discount van de beurskoers op de intrinsieke waarde van de portefeuille daalde van 44,5% op 31 december 2024 naar 41,2% op 28 februari en steeg naar 42,6% op 31 maart.

B&S Group: {{213772141, B&S GROUP SA, BSGR}} de Nederlandse distributeur heeft een overnamebod van 6,15 euro per aandeel ontvangen van Sarabel, inclusief dividend. Sarabel, dat al een belang van 70,5 procent in B&S Group heeft, biedt een premie van bijna 57 procent ten opzichte van de slotkoers van donderdag, van 3,92 euro. B&S en Sarabel delen de visie dat het voor B&S beter is om niet beursgenoteerd te zijn, en het bestuur van B&S steunt het bod unaniem. De financiering van de overname is volgens Sarabel al geregeld en de beoogde koper zal het bod gestand doen als het 85 procent van de aandelen in handen heeft.

Shurgard: {{232145811, SHURGARD SELF STORAGE LTD., SHUR}} de grootste ontwikkelaar, eigenaar en exploitant van self-storage faciliteiten in Europa, heeft de opening van een nieuwe self-storage faciliteit in Stuttgart Wangen aangekondigd. Deze faciliteit biedt 1.000 opslagunits variërend van 1,5 m² tot 22,5 m² en is gelegen aan de Ulmer Straße. De directe projectkosten voor het nieuwe 7.000 m² gebouw worden geschat op euro 17,1 miljoen en het verwachte rendement bij volwassenheid is ongeveer 9%. Shurgard breidt zijn aanwezigheid in Duitsland uit met tien extra projecten in ontwikkeling, voornamelijk in grote steden zoals Stuttgart, Berlijn, Frankfurt en Noordrijn-Westfalen.

7C Solarparken: {{105563835, 7C SOLARPARKEN AG, HRPK}} de Duitse zonne-energieproducent meldt een bedrijfskasstroom (EBITDA) van 47,2 miljoen euro, wat lager is dan de oorspronkelijke prognose van 57 miljoen euro, maar iets boven de herziene prognose van 46 miljoen euro. De operationele prestaties van de groep werden beïnvloed door lagere stroomprijzen en een iets lagere productie, terwijl de winst- en verliesrekening werd overschaduwd door een onverwachte afschrijving van een vordering van 5,4 miljoen euro. De cashflow per aandeel daalde tot 0,44 euro, vergeleken met de oorspronkelijke prognose van 0,57 euro en de herziene prognose van 0,43 euro. Voor 2025 verwacht het management een EBITDA van 51 miljoen euro en een cashflow per aandeel van 0,50 euro.

Aanbevelingen

Macro-kalender

Wisselkoersen

Grondstoffen overzicht

Resultatenkalender

Adviezen (uitgelezen)

  • Het koersdoel voor ABN Amro gaat bij RBC van 18,5 naar 23 EUR en de aanbeveling verandert van Sector perform naar Outperform
  • Het koersdoel voor Allianz gaat bij Morgan Stanley van 300 naar 326 EUR
  • Het koersdoel voor ASR gaat bij HSBC van 52,5 naar 59 EUR
  • Het koersdoel voor Bouygues gaat bij JP Morgan van 37 naar 39 EUR
  • Het koersdoel voor Campari gaat bij Barclays van 7,6 naar 7,2 EUR
  • Het koersdoel voor Carlsberg gaat bij Barclays van 719 naar 688 DKK
  • Het koersdoel voor Danone gaat bij Morgan Stanley van 67 naar 80 EUR en de aanbeveling verandert van Equal weight naar Overweight
  • Het koersdoel voor Enel gaat bij Morgan Stanley van 8 naar 8,3 EUR
  • Het koersdoel voor Geberit gaat bij HSBC van 495 naar 511 CHF
  • Het koersdoel voor Generali gaat bij Morgan Stanley van 32,6 naar 33,8 EUR en de aanbeveling verandert van Overweight naar Equal weight
  • Het koersdoel voor Handelsbanken gaat bij HSBC van 145 naar 115 SEK en de aanbeveling verandert van Buy naar Hold
  • Het koersdoel voor Heidelberg Materials gaat bij HSBC van 122 naar 182 EUR
  • Het koersdoel voor Heineken gaat bij Barclays van 99 naar 96 EUR
  • Het koersdoel voor Holcim gaat bij HSBC van 85 naar 92 CHF
  • Het koersdoel voor Iberdrola gaat bij Morgan Stanley van 14,5 naar 15,8 EUR
  • Het koersdoel voor Imperial Brands gaat bij JP Morgan van 2900 naar 3300 GBPp
  • Het koersdoel voor Nestlé gaat bij Morgan Stanley van 74 naar 79 CHF en de aanbeveling verandert van Equal weight naar Underweight
  • Het koersdoel voor Pernod-Ricard gaat bij Barclays van 98 naar 90 EUR
  • Het koersdoel voor Prysmian gaat bij Citigroup van 69 naar 66 EUR
  • Het koersdoel voor Roche gaat bij Morgan Stanley van 305 naar 312 CHF
  • Het koersdoel voor Rockwool gaat bij HSBC van 3200 naar 3600 DKK
  • Het koersdoel voor Saint-Gobain gaat bij HSBC van 100 naar 124 EUR
  • Het koersdoel voor Wienerberger gaat bij HSBC van 37 naar 41 EUR