TENCENT HOLDINGS LTD.

BAIDU INC.

CLARIANT AG

ROLLS-ROYCE HOLDINGS PLC

HSBC HOLDINGS PLC

HOLCIM LTD.

ALLIANZ SE

BASF SE

BANCO BILBAO VIZCAYA ARGENTARIA SA

ERSTE GROUP BANK AG

FORVIA SE

INTERNATIONAL CONSOLIDATED AIRLINES GROUP SA

APPLE INC.

DELL TECHNOLOGIES INC.

TESLA INC.

MICROSOFT CORP.

META PLATFORMS INC.

TEXAF SA

BPOST SA

WHAT'S COOKING GROUP NV

BEKAERT SA

PROXIMUS SA

ACKERMANS & VAN HAAREN NV

FUGRO NV

SHURGARD SELF STORAGE LTD.

FASTNED BV


Algemeen beursklimaat

  • Het werd zoals verwacht een ruig dagje op de financiële markten, waarbij vooral de winnaars van 2024 in het vizier kwamen van beleggers die winsten veilig wilden stellen. Het werd een forse sell-off in technologieland, waarbij de enige winnaars vluchtmunten waren zoals de dollar (€1 = $1,0388), de Zwitserse frank of de Japanse yen, maar zeker ook overheidsobligaties. De 10-jaarsrente in de VS daalde opnieuw tot nog maar 4,22% (bij aantrekkende inflatie), tegenover 2,38% in Duitsland (bij hoge inflatie).
  • Het Europese risicosentiment kwam dus onder druk, zodat de belangrijkste indices tussen 0,50% en 1,50% verloren. Ook de VS ontsnapte niet aan de wetten van de zwaartekracht, en zeker niet Big Tech. Nvidia klokte na een stormachtige handelsdag 6,5% lager af, zodat de Nasdaq 2,8% lager werd gezet. Tot dusver in 2025 daalt de index nu 2,2%. En die sell-off vloeide over naar Azië, waar de overkoepelende HS Tech index een oplawaai van 6% kreeg, al schiet er nog altijd 31% winst over in 2025.
  • Elders op de markten wordt de vluchtbeweging zonder uitzondering doorgetrokken. Kijkt u maar eens mee naar de Bitcoin, die vannacht 6,5% verlies en daarmee op 79.820 dollar noteert, vlot 14,6% lager tot dusver in 2025. De verkoopdruk in de cryptomarkten neemt dus nog nog wat toe na het ophefmakende Bybit-schandaal, en dus wordt duidelijk dat het speculatief “FOMO-gedrag” (Fear Of Missing Out, nvdr.) zwaarder doorweegt dan de "Store of value"-these. De hele cryptomarkt verliest vannacht vlotjes 200 miljard dollar tot 2,64 biljoen dollar.
  • De oorzaak van de malaise zijn de blijvend hoge inflatiecijfers wereldwijd en als aanleiding de aanhoudende én hernieuwde tariefdreiging van president Trump tegen Europa, Mexico, Canada én China. Die gaan al in op 4 maart in plaats van 2 april, zoals Trump eergisteren ten onrechte suggereerde. China zal vanaf die datum ook een extra tarief van 10% moeten betalen. Evenmin een opsteker was het feit dat de nieuwe werkloosheidaanvragen in de VS vorige week met 242.000 stuks een pak boven verwachting lagen, wat koren op de molen is van een staglatiescenario, eerder dan het goudlokje-scenario.
  • Temidden van het tumult krijgen we vandaag een rist belangrijke inflatiedata aangereikt, onder meer uit de VS. De PCE-index (persoonlijke consumptie uitgaven) zou er 2,5% gestegen kunnen zijn op jaarbasis en dat is een pak boven de 2%-doelstelling van de Fed. Ook Europa komt met een update van de inflatieverwachtingen, terwijl ook Japan, Frankrijk en Italië hun duit vannacht al in het zakje deden, of dat vandaag zullen doen.
  • Verder zijn er perifere data, met onder meer de Amerikaanse persoonlijke inkomens en uitgavens in januari, het Canadese BBP-cijfer over het vierde kwartaal, de Japanse kleinhandelsdata en de Duitse werkloosheidsgegevens over februari.
  • Bedrijfsresultaten komen er onder meer van Super Micro Computer, Ackermans & van Haaren, Allianz, Amadeus IT, BASF, Erste Group, Frontline, Holcim, Rightmove, Spectris, Pearson, Atenor, Bekaert, Bpost, Proximus, Kendrion, Shurgard, What’s Cooking?, Texaf, Clariant en ICA Group. Zet u schrap, voor kwartaalcijfers, of het algemene beurssentiment (u mag nog kiezen, omdat het vrijdag is)

Bron: Bloomberg

Wall Street

Apple: {{253929, APPLE INC., AAPL}} het technologiebedrijf zal een nieuwe functie introduceren waarmee ouders de leeftijd van een kind kunnen delen met app-ontwikkelaars zonder gevoelige informatie zoals geboortedata of identificatienummers te onthullen. Deze stap komt te midden van discussies over leeftijdsverificatiewetten voor sociale media en andere apps in verschillende Amerikaanse staten. Apple wil niet verantwoordelijk zijn voor het verzamelen van gevoelige gegevens voor leeftijdsverificaties en zal in plaats daarvan een systeem genaamd "age assurance" uitrollen.

Dell: {{241107685, DELL TECHNOLOGIES INC., DELL}} het technologiebedrijf uit Texas voorspelt een daling van de aangepaste brutomarge voor het fiscale jaar 2026 door hogere kosten voor de bouw van AI-servers in een concurrerende markt. Ondanks een aankondiging van een aandeleninkoopplan van 10 miljard dollar, daalden de aandelen. Dell verwacht een jaarlijkse aangepaste winst van 9,30 dollar per aandeel, boven de gemiddelde analistenverwachting van 9,23 dollar. De omzet voor het vierde kwartaal bedroeg 23,93 miljard dollar, wat onder de schattingen van 24,56 miljard dollar lag, terwijl de aangepaste winst per aandeel 2,68 dollar bedroeg, boven de schattingen van 2,53 dollar.

Tesla: {{37295290, TESLA INC., TSLA}} de elektrische autofabrikant heeft een vergunning aangevraagd wat de eerste stap is in een reeks goedkeuringen die nodig zijn om een robotaxi-service te lanceren. Tesla heeft momenteel toestemming om autonome voertuigen met een veiligheidsbestuurder te testen in Californië, maar heeft nog geen vergunning voor bestuurderloze tests of operaties. Elon Musk heeft Tesla's focus verlegd naar robotaxi's vanwege de afnemende vraag naar elektrische voertuigen. Tesla biedt momenteel een app-gebaseerde ritdienst met een veiligheidsbestuurder aan werknemers in de San Francisco Bay Area en is van plan om dit jaar bestuurderloze ritdiensten aan het publiek aan te bieden.

Microsoft: {{273978, MICROSOFT CORP., MSFT}}het technologiebedrijf vroeg President Trump om de exportbeperkingen op kunstmatige intelligentie-chips, die in de laatste dagen van de Biden-administratie zijn opgelegd, te versoepelen. Microsoft stelt dat deze regels bondgenoten zoals India, Zwitserland en Israël benadelen en de mogelijkheden van Amerikaanse technologiebedrijven beperken om AI-datacenters in deze landen te bouwen en uit te breiden. De strengere beperkingen op de export van geavanceerde AI-chips naar Beijing versnellen de wereldwijde race om dominantie in AI-infrastructuur.

Meta Platforms): {{63750376, META PLATFORMS INC., META}} het technologiebedrijf is in gesprek met Apollo Global Management voor een financieringspakket van ongeveer 35 miljard dollar om datacenters in de VS te ontwikkelen. De groeiende rekenkrachtbehoeften van AI-systemen hebben de vraag naar datacenters aanzienlijk verhoogd. Meta CEO Mark Zuckerberg kondigde in januari aan dat het bedrijf dit jaar tot 65 miljard dollar zal uitgeven om zijn AI-infrastructuur uit te breiden. Meta plant ook een investering van 10 miljard dollar in een AI-datacenter in Louisiana, waarbij de gebruikte elektriciteit zal worden gecompenseerd door hernieuwbare energie.

-

Azië

Tencent: {{25540456, TENCENT HOLDINGS LTD., TCEHY}} het Chinese technologiebedrijf heeft een nieuw AI-model genaamd Hunyuan Turbo S uitgebracht, dat sneller vragen kan beantwoorden dan DeepSeeks R1. Het model onderscheidt zich door binnen een seconde te reageren en is getest op kennis, wiskunde en redenering, waarbij het vergelijkbare capaciteiten vertoont als DeepSeek-V3. De kosten voor het gebruik van Turbo S zijn aanzienlijk lager dan eerdere versies, wat aantoont hoe DeepSeeks open-source en lage prijsstrategie andere Chinese AI-bedrijven dwingt om minder te rekenen.

Baidu: {{12624108, BAIDU INC., BIDU}} het Chinese technologiebedrijf zal medio maart de volgende generatie van zijn kunstmatige intelligentiemodel Ernie lanceren, met verbeterde capaciteiten op het gebied van redeneren. Het Ernie 4.5-model zal ook verbeterde multimodale mogelijkheden bevatten, waardoor het verschillende soorten gegevens kan verwerken en integreren. Baidu heeft aangekondigd dat het Ernie 4.5-model vanaf 30 juni open source zal zijn. De opkomst van DeepSeek heeft de AI-ambities van Baidu verder uitgedaagd, wat heeft geleid tot een verschuiving naar een open-sourcebenadering.

Europa

Clariant: {{103651, CLARIANT AG, CLN}} de Zwitserse fabrikant van speciale chemicaliën rapporteerde een hogere EBITDA dan verwacht in het vierde kwartaal. De onderneming noemde volumegroei en proactief margebeheer als reden. De EBITDA steeg met 69% op jaarbasis tot 179 miljoen Zwitserse frank.

Rolls-Royce: {{9454664, ROLLS-ROYCE HOLDINGS PLC, RR.}} het Britse bedrijf verhoogde zijn middellangetermijndoelstellingen om het vertrouwen in toekomstige winstgroei te benadrukken. Een plan om motoren te verbeteren en kosten te verlagen, zorgde ervoor dat de resultaten de verwachtingen overtroffen. De groep kondigde ook een dividend van 6 pence per aandeel aan en lanceerde het een aandeleninkoopprogramma van 1 miljard pond.

HSBC: {{200953, HSBC HOLDINGS PLC, HSBA}} de bank gaat het aantal medewerkers bij zijn Chinese digitale vermogensbedrijf Pinnacle bijna halveren, wat neerkomt op ongeveer 900 mensen. Deze ommekeer onderstreept de uitdagingen waarmee de bank te maken heeft om de groei en winstgevendheid in China te vergroten. De nieuwe CEO van de bank, Georges Elhedery, is een ingrijpende herstructurering gestart om de kosten op de lange termijn te verlagen en de winst van de bank te vergroten.

Holcim: {{7422906, HOLCIM LTD., HOLN}} het bedrijf rapporteerde beter dan verwachte winsten voor het vierde kwartaal, met een stijging van de operationele winst met 4,4% tot 1,17 miljard Zwitserse frank. De omzet van de cementproducent bedroeg 6,47 miljard frank, een daling van 1,9% ten opzichte van vorig een jaar. Holcim heeft aangifte gedaan bij de Amerikaanse toezichthouder op effectenbeurzen voor de geplande afsplitsing van zijn Noord-Amerikaanse activiteiten (omzet 2024: 11,7 miljard dollar, nettowinst: 3,2 miljard dollar).

Allianz: {{1937897, ALLIANZ SE, ALV}} het bedrijf rapporteerde vrijdag een beter dan verwachte stijging van 15% in de nettowinst in het vierde kwartaal, deels dankzij de resultaten van de belangrijkste schade- en ongevallendivisie. De nettowinst bedroeg 2,472 miljard euro  in het vierde kwartaal, een stijging ten opzichte van 2,151 miljard euro een jaar eerder en hoger dan de verwachtingen van 2,351 miljard euro. Voor 2025 verwacht het bedrijf een operationele winst van 15 tot 17 miljard euro, vergeleken met 16,0 miljard euro in 2024.

BASF: {{37886885, BASF SE, BAS}} de Duitse chemiegigant voorspelt voor 2025 een lichte groei van de EBITDA tot maximaal 8,4 miljard euro, een stijging ten opzichte van 7,9 miljard vorig jaar. Het bedrijf is goed op weg om tegen eind 2026 2,1 miljard euro aan jaarlijkse kostenbesparingen te realiseren. De opstart van de nieuwe BASF-locatie in Zuid-China brengt wel aanzienlijke kosten met zich mee. CEO Markus Kamieth onderneemt stappen om de groep op te splitsen en bereidt een gedeeltelijke inventarisatie van de landbouwpesticiden- en zadenactiviteiten voor. De divisie Agricultural Solutions zal in 2027 klaar zijn voor een beursintroductie.

BBVA: {{32351024, BANCO BILBAO VIZCAYA ARGENTARIA SA, BBVA}}de Spaanse bank heeft de impact op zijn kapitaalratio verhoogd van 38 basispunten naar 51 basispunten na aanpassing van het vijandige overnamebod op Sabadell voor dividendbetalingen. BBVA schat een kernkapitaalratio van 12,37% tegen eind 2024 als het ruilaanbod wordt afgerond. Als de volledige fusie niet doorgaat, zou de negatieve impact op het kapitaal van BBVA ongeveer 62 basispunten bedragen.

Erste Group: {{1534068, ERSTE GROUP BANK AG, EBS}} de Oostenrijkse kredietverstrekker overtrof vrijdag de verwachtingen voor de operationele winst in het vierde kwartaal, dankzij hogere netto rente-inkomsten. De operationele winst bedroeg 1,39 miljard euro, wat hoger is dan de analisten hadden verwacht (1,34 miljard euro). De netto rente-inkomsten bedroegen 1,94 miljard euro, een stijging van 7,3% op jaarbasis. Het bedrijf gaf ook aan dat het voor 2024 een dividend wil uitkeren van 41,2% van de nettowinst, evenals een aandeleninkoopprogramma ter waarde van 23,7% van de nettowinst.

Sunrise: de Zwitserse telecomprovider rapporteerde een kleine stijging van de kernwinst over het hele jaar, ondersteund door kostenbeheersing en de groei van mobiele postpaid- en internetabonnementen. De EBITDAaL (EBITDA aangepast voor lease) steeg met 0,7% tot 1,03 miljard Zwitserse frank in 2024. De omzet daalde met 0,6%, terwijl de vrije kasstroom met 2,8% steeg. Sunrise verminderde zijn schuld sinds september vorig jaar met ongeveer 1,5 miljard Zwitserse frank. Het bedrijf stelde voor om over de resultaten van 2024 een totaal dividend uit te keren van circa 240 miljoen Zwitserse frank. CEO André Krause bevestigde de prognose voor 2025 en wil aandeelhouders een progressief dividend aanbieden.

Forvia: {{45418, FORVIA SE, FRVIA}} de Franse leverancier van auto-onderdelen Forvia verwacht dat de verkoop in 2025 ongeveer gelijk zal blijven aan die van vorig jaar, ondanks een daling van de vraag in Europa en Noord-Amerika. Het bedrijf ziet echter groei in Zuid-Amerika en China en probeert samenwerkingen aan te gaan met meer Chinese autofabrikanten. Forvia verwacht een omzet tussen de 26,3 miljard en 27,5 miljard euro in 2025. Analisten beschouwen de prognose als voorzichtig, terwijl de resultaten voor 2024 gemengd waren. De prognose is gebaseerd op een geschatte wereldwijde autoproductie van 89,5 miljoen voertuigen dit jaar.

IAG: {{42228402, INTERNATIONAL CONSOLIDATED AIRLINES GROUP SA, IAG}} IAG, eigenaar van British Airways, heeft een aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro gelanceerd na een stijging met 27% van de operationele winst (4,44 miljard euro), wat hoger is dan de verwachtingen van analisten. CEO Luis Gallego benadrukte de effectiviteit van hun strategie en succesvolle uitvoering van het transformatieprogramma. Het bedrijf heeft beter gepresteerd dan zijn concurrenten dankzij winstgevende transatlantische routes en kostenbeheersing.

Benelux

Texaf: {{29232, TEXAF SA, TEXF}} het bedrijf boekte een recordomzet 27,3 miljoen euro uit zijn vastgoedactiviteiten, een stijging van 18% op jaarbasis. De omzetgroei werd voornamelijk gedreven door de verhuur van 94 appartementen (Promenade des Artistes) en de verhuur van kantoorruimte (Silikin Village). De bezettingsgraad van de residentiële business staat op 99%. Vanwege de lagere vraag en lagere prijzen voor zandsteen in 2024, bedroeg de omzet van Carrigres 5,1 miljoen euro, een daling van 19% op jaarbasis. De omzet van de digitale business steeg met 63% tot 0,5 miljoen euro , voornamelijk gedreven door de commercialisering van Silikin Village. KBCS handhaaft de “kopen”-aanbeveling en koersdoel van 45 euro.

bpost: {{82317828, BPOST SA, BPOST}} de bedrijfswinst (EBIT) van bpost daalde in 2024 met 9,5% tot 224,9 miljoen euro, wat aan de bovenkant van de verwachte 205 miljoen tot 230 miljoen euro lag. De aangepaste EBIT-vooruitzichten voor 2025 van tussen de 150 miljoen en 180 miljoen euro kwamen echter ver onder de verwachtingen uit, tengevolge van zwakker dan verwachte marges bij Bene Last mail en een zwakke omzetgroei bij 3PL. bpost zal geen dividend uitkeren voor 2024 na het boeken van een afschrijving van 299 miljoen euro op Radial US. Geen impact op de “houden”-aanbeveling en koersdoel van 2,6 euro.

What’s Cooking: {{29239, WHAT'S COOKING GROUP NV, WHATS}} het bedrijf verkocht in januari 2025 de Savoury business unit wat resulteerde in een nettowaarde van ongeveer 100 miljoen euro. Het bedrijf keert een brutodividend uit van 10 euro per aandeel, bestaande uit een 'speciaal' dividend van 5,5 euro betaalbaar in juni 2025 en een 'normaal' dividend betaalbaar begin juli 2025 van 4,5 euro per aandeel. De dividenden laten hen ook voldoende middelen over om hun langetermijnstrategie uit te voeren, inclusief organische groeiprojecten en focus op goed gekozen M&A-projecten3. KBCS handhaaft de “opbouwen”-aanbeveling en koersdoel van 135 euro.

Bekaert: {{29366, BEKAERT SA, BEKB}} de bedrijfswinst daalde in 2024 met 10% tot 348 miljoen euro, ongeveer in lijn met de verwachtingen. Bekaert geeft aan dat de verkoop en de EBIT-marges in 2025 minstens vlak zullen blijven, wat iets conservatiever lijkt dan de verwachtingen. Het staalbedrijf meldde ook Geen impact op de “kopen”-aanbeveling en koersdoel van 55 euro bij KBCS.

Proximus: {{9421550, PROXIMUS SA, PROX}} het Belgische telecombedrijf meldt solide resultaten voor het vierde kwartaal van 2024, met een onderliggende EBITDA-groei (bedrijfskasstroomgroei) met 0,5% tot 437 miljoen euro, in lijn met de verwachtingen. Het bedrijf zag een sterke toename van mobiele klanten, ondanks de lancering van Digi in december. Voor 2025 verwacht Proximus een stabiele groei van de binnenlandse inkomsten en een groei van de onderliggende groeps-EBITDA met ongeveer 2%. KBC Securities herhaalt de “Opbouwen”-aanbeveling met een koersdoel van 8,7 euro.

Ackermans & Van Haaren: {{29354, ACKERMANS & VAN HAAREN NV, ACKB}} de nettowinst bedroeg 459,9 miljoen euro, een stijging van 15,2% op jaarbasis, gedreven door sterke prestaties van de divisies 'Marine Engineering & Contracting' en 'Private Banking'. De private banking divisie zag een nettowinststijging van 24,2% op jaarbasis tot 328,0 miljoen euro, met beheerd vermogen en bruto instromen op recordhoogte. DEME boekte ook sterke resultaten met een omzetstijging van 25% op jaarbasis tot 4,1 miljard euro en een nettowinst van 288,2 miljoen euro. Het bedrijf blijft geloven in sterke resultaten voor 2025. KBCS handhaaft de “kopen”-aanbeveling en koersdoel van 236 euro.

Fugro: {{63545, FUGRO NV, FUR}} het Nederlandse bodemonderzoekbedrijf meldt een aangepaste EBIT (bedrijfswinst) van 315 miljoen euro voor 2024, ruim boven de verwachtingen van 296 miljoen euro, zegt KBC Securities. De omzetgroei in kwartaal vier werd aangedreven door Europa-Afrika en APAC, terwijl de Noord-en Zuid Amerika en het Midden-Oosten een daling zagen. De Marine-divisie zag een groei met 5,5% in 2024, voornamelijk gedreven door vlootuitbreiding, terwijl de Land-divisie een daling van 2,2% rapporteerde. KBC Securities herhaalt de "Kopen"- aanbeveling met een koersdoel van 28,5 euro.

Shurgard: {{232145811, SHURGARD SELF STORAGE LTD., SHUR}} het bedrijf had in 2024 iets lagere winsten dan verwacht door hogere kosten, maar de huurinkomsten waren beter dan verwacht. De winst was 167,4 miljoen euro in plaats van de verwachte 169,6 miljoen euro, maar de inkomsten uit vastgoed waren 406,5 miljoen euro in plaats van de verwachte 396,4 miljoen euro. De netto financiële kosten waren 6,9 miljoen euro hoger dan verwacht, omdat de gemiddelde schuldkosten stegen van 2,36% naar 3,16%. De bezettingsgraad was lager dan verwacht. De groei van de netto operationele inkomsten voor FY25 wordt geschat op 11%, in lijn met het model van KBCS. De balans biedt voldoende ruimte met een schuldgraad van 23,3%. Shurgard wordt verhandeld met een korting van 28% op de netto vermogenswaarde van 48,43 euro. KBCS handhaaft de “kopen”-aanbeveling en koersdoel van 54 euro.

Fastned: {{259006397, FASTNED BV, FAST}} het Europese fast-charging bedrijf heeft zijn eerste EV-laadstation in Italië geopend, gelegen langs de A4-snelweg tussen Brescia en Padova. Dit station, met acht laadpunten, is het grootste EV-laadstation op het A4-snelwegnetwerk en is Fastneds intrede in zijn achtste nationale markt. Fastned streeft ernaar om tegen 2030 duizend stations in Europa te openen.

Aanbevelingen

Macro-kalender

Wisselkoersen

Grondstoffen overzicht

Resultatenkalender