INTEL CORP.

APPLE INC.

AMAZON.COM INC.

JOHNSON & JOHNSON

UBER TECHNOLOGIES INC.

GENERAL MOTORS CO.

SPOTIFY TECHNOLOGY SA

TENCENT HOLDINGS LTD.

BLUESCOPE STEEL LTD.

POSTE ITALIANE SPA

VOLKSWAGEN AG

GSK PLC

CTP N.V

KONINKLIJKE HEIJMANS NV


Algemeen beursklimaat

  • Een richtingloze Valentijnsvrijdag in Europa (-0,2%) en Wall Street (+0,1%) beëindigde een vruchtbare week voor aandelen, waarin de wereldwijde rentes in een heuse rollercoaster terecht kwamen. Een plotse piek in de 10-jaarsrentes bereikte zijn hoogtepunt op woensdag, om tegen vrijdag alweer te normaliseren “dankzij” zwakke Amerikaanse kleinhandelsverkopen in december (-0,9%, terwijl op -0,1% verwacht) en een rist wederzijdse importtarieven.
  • Terwijl obligatiebeleggers daardoor alweer aan het speculeren gaan dat de Fed alsnog een rol te spelen heeft in 2025, keken beleggers dus katten uit bomen. Wat gaat Trump nog uit zijn mouw schudden en welke van de ‘beloofde’ tarieven komen er écht? Op de Munich Security Conference vrijdag beschuldigde de Amerikaanse vicepresident Vance de Europese leiders verder ook van “het censureren van vrije meningsuiting” en het “niet controleren van immigratie”, terwijl ’s mans ontmoeting met de Oekraïense president Zelenskiy geen deal opleverde over kritieke mineralen, al staan die centraal staat in een mogelijk deal gesteund door Trump.
  • Over de hele week steeg de S&P 500 met 1,47%, de Nasdaq met 2,58% en de Dow met 0,55%. Voor de Nasdaq was dat de grootste weekwinst sinds begin december, deels omdat de kans op een renteknip in juni vrijdag steeg tot 53%. Maar die kans kan even snel weer gaan dan dat ze gekomen is. Onbelangrijk voor u, dus. Wel belangrijker is 0,2% winst voor de wereldwijde aandelen en een achtste opeenvolgende weekwinst voor de Europese aandelen. Sinds begin 2025 deed Europe het daarmee beter dan de VS, al bouwde die de vorige jaren natuurlijk een indrukwekkende voorsprong op.
  • In Azië tekende China voor lichte winst (+0,5%), waardoor het recente momentum in stand blijft. Er werd en wordt uitgekeken naar een symposium onder leiding van president Xi Jinping, wat met name de consument een groot hart onder de riem moet steken. Andere factoren die nog altijd spelen zijn de DeepSeek-vibe, wat China zijn ChatGPT-moment gaf en de technologiesector een boost. Maar vannacht werd de overkoepelende HSTech index wel 2,2% lager gezet, waarmee een recente sprint ten einde kwam.
  • In de regio bleek dat de Japanse bbp groei in het vierde kwartaal versnelde van 0,4% naar 0,7% op kwartaalbasis, terwijl op 0,3% werd gemikt. De derde opeenvolgende kwartaalgroei is te danken aan stijgende bedrijfsinvesteringen en dito export. De Japanse 2-jaarsrente steeg maandag wat, terwijl de 10-jaars rente het hoogste punt in 15 jaar bereikte en het rendement op 5-jaarspapier het hoogste peil in 17 jaar aantikte op 1,05%.
  • Op de grondstoffenmarkt kijken we naar de olieprijs, die na drie opeenvolgende verliesdagen stabiliseerde rond 74,8 dollar per Brent-vat. Onderliggend bestaat de kans namelijk op een groter olieaanbod uit Irak en Rusland aan de aanbodkant, want Koerdistan kan na twee jaar weer de export heropstarten en vredesbesprekingen op het niveau van Oekraïne kan in het voordeel spelen van de Russische energiesector. Tegen goedkoop Russisch gas zegt Europe immers niet graag nee, en al zeker niet in Duitsland.
  • Ondertussen weifelt de goudprijs rond zijn recordkoers van 2.891 dollar per ounce, terwijl de dollar verzwakte (€1 = $1,0490), in afwachting van verdere details over de wederzijdse tariefplannen. De dollarindex schommelde daardoor rond zijn laagste peil in twee maanden.
  • Op de economische kalender is het vandaag weinig soeps. Na het Japanse BBP resteert er enkel nog wat randnieuws over de Europese handelsbalans en de Chinese 1-jaarsrente (Lending Facility rate). En omdat Wall Street de deuren dicht houdt voor President’s Day zal de schwung in de Europese aandelenhandel er sowieso niet in zitten. Voor speeches kan u terecht bij Fed-directeurs Harker en Bowman, maar of daar wat nieuws te rapen valt is maar zeer de vraag.
  • Bedrijfsresultaten krijgen we vandaag trouwens ook enkel maar van de Portugese oliegroep Galp Energia. Voor een pak meer data moet u de rest van de week afwachten.

Bron: Bloomberg

Wall Street

Intel: {{269226, INTEL CORP., INTC}} de Amerikaanse chipmaker wordt mogelijk opgesplitst door rivalen Taiwan Semiconductor Manufacturing en Broadcom, die elk interesse hebben in verschillende delen van het bedrijf. Broadcom onderzoekt Intels chipontwerp- en marketingactiviteiten, terwijl TSMC kijkt naar de chipfabrieken van Intel. De gesprekken zijn voorlopig en informeel, en de Amerikaanse regering heeft zorgen over de nationale veiligheid. Intels aandelen verloren vorig jaar ongeveer 60% van hun waarde door een kapitaalintensieve strategie om de productiecapaciteit te vergroten.

Apple: {{253929, APPLE INC., AAPL}} de technologiebedrijf is van plan om Apple Intelligence toe te voegen aan zijn Vision Pro-headset, samen met een bijgewerkte modus voor gastgebruikers en een ruimtelijke inhoud-app. Het bedrijf wil de functies uitrollen als onderdeel van een software-upgrade, die mogelijk deze week in bètaversie voor ontwikkelaars beschikbaar komt. Apple heeft haast om kunstmatige intelligentie in zijn apparaten te integreren om voorop te blijven lopen op concurrenten. De Vision Pro van Apple is te verkrijgen vanaf 3.499 dollar in de Verenigde Staten.

Amazon: {{252992, AMAZON.COM INC., AMZN}} de retailer heeft een overwinning behaald nadat werknemers in North Carolina tegen het vormen van een vakbond stemden. Ongeveer driekwart van de stemmers was tegen, wat een tegenslag betekent voor vakbondsfunctionarissen die al lang Amazon willen organiseren. Amazon heeft betoogd dat zijn werknemers het beste gediend zijn door een directe relatie met het bedrijf in plaats van via georganiseerde arbeid. De National Labor Relations Board heeft de resultaten van de stemming vrijgegeven, waarbij 2.447 tegen en 829 voor het vormen van een vakbond stemden.

Johnson & Johnson: {{270227, JOHNSON & JOHNSON, JNJ}} de medische hulpmiddelenfabrikant heeft de beperkte marktintroductie van zijn Varipulse-hartapparaat in de Verenigde Staten hervat nadat een onderzoek had aangetoond dat de apparaten naar behoren werken. In januari pauzeerde J&J het hartapparaat uit voorzorg vanwege vier gemelde beroertegevallen. Het onderzoek concludeerde dat de Varipulse-apparaten naar behoren functioneren, maar dat het risico op neurovasculaire gebeurtenissen kan toenemen bij overmatige, gestapelde of verkeerd geplaatste ablatie buiten de longaders. J&J zal de gebruiksrichtlijnen voor het Varipulse-katheterapparaat wereldwijd bijwerken.

Uber: {{252350657, UBER TECHNOLOGIES INC., UBER}} het technologiebedrijf heeft een rechtszaak aangespannen tegen DoorDash wegens concurrentiebeperkende praktijken, wat leidt tot hogere kosten voor zowel restaurants als klanten. Uber beschuldigt DoorDash van het dwingen van restaurants om DoorDash als exclusieve of enige voorkeursleverancier te gebruiken. DoorDash ontkent de beschuldigingen en beweert dat Uber geen kwaliteit alternatief kan bieden. Uber beweert dat DoorDashs tactieken het bedrijf miljoenen dollars aan inkomsten hebben gekost en de groei van Uber Direct hebben beperkt.

General Motors: {{40410563, GENERAL MOTORS CO., GM}} de autofabrikant sluit deze maand een fabriek in de noordoostelijke Chinese stad Shenyang als onderdeel van een herstructurering in China. De fabriek produceert Buick GL8-minivans en de Chevrolet Tracker SUV voor de Chinese markt. GM rapporteerde in het vierde kwartaal 4 miljard dollar aan herstructureringskosten in China, inclusief fabriekssluitingen. CEO Mary Barra verklaarde dat de toekomst van GM in China zich zal richten op Cadillac, Buick en de premium importbusiness.

Spotify: {{213171913, SPOTIFY TECHNOLOGY SA, SPOT}} de Zweedse muziekstreamingdienst overweegt een nieuwe abonnementsdienst genaamd "Music Pro" te lanceren, die hogere kwaliteit audio, remixing tools en toegang tot concerttickets zal bieden. De prijzen voor deze nieuwe dienst zullen variëren per regio, met lagere kosten in minder ontwikkelde markten. Spotify heeft onlangs meerjarige deals getekend met Warner Music Group en Universal Music Group voor het opnemen en publiceren van muziek. CEO Daniel Ek heeft gezegd dat het bedrijf gepersonaliseerde aanbiedingen zal hebben, waaronder een premium tier genaamd "superfans of music".

-

Azië

Tencent: {{25540456, TENCENT HOLDINGS LTD., TCEHY}} het Chinese technologiebedrijf zag zijn aandelen deze ochtend met 6,6% stijgen nadat het aankondigde dat zijn Weixin-berichtenapp beta-tests uitvoert met Deepseek. Tencent-aandelen staan op hun hoogste niveau sinds juli 2021. De Hang Seng Index steeg met 0,6% en de Hang Seng Tech Index met 1,3%.

BlueScope Steel: {{26100186, BLUESCOPE STEEL LTD., BLSFY}} de Australische staalproducent zal profiteren van de protectionistische tarieven van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus CEO Mark Vassella. BlueScope boekte een beter dan verwachte winst in de eerste helft van het jaar, waarbij de staalprijzen al in de juiste richting bewegen na de aankondiging van 25% tarieven op staal- en aluminiumimport in de VS. De aandelen van BlueScope stegen met 12%. BlueScope's nettowinst in de eerste helft daalde met 59% tot 179,1 miljoen Australische dollar, maar lag nog steeds boven de gemiddelde analistenverwachting van 170 miljoen Australische dollar.

Europa

Sidenor: een Spaans consortium uit Baskenland, bestaande uit aandeelhouders van staalproducent Sidenor, de regionale overheid en lokale kredietverstrekker Kutxabank, heeft een overeenkomst bereikt om 29,7% van de aandelen van treinbouwer Talgo te kopen. De prijs bedraagt 4,15 euro per Talgo-aandeel, plus 0,85 euro extra die het consortium moet betalen als het bedrijf nog nader te bepalen financiële doelstellingen haalt.

Poste Italiane: {{144811923, POSTE ITALIANE SPA, PST}} het door de staat gesteunde financiële conglomeraat heeft besloten het belang in Telecom Italia dat in handen is van staatsbank Cassa Depositi e Prestiti. "De transactie is een strategische investering die tot doel heeft synergieën tussen de bedrijven te creëren en, met alle betrokken partijen, de consolidatie van de telecommunicatiemarkt in Italië te bevorderen", aldus Poste.

Volkswagen: {{176160, VOLKSWAGEN AG, VOW}} de Duitse autofabrikant heeft interne doelstellingen bekendgemaakt om de winstmarge op de verkoop van zijn VW-autodivisie te verbeteren van ongeveer 2% naar 6,5%, volgens de nieuwswebsite Business Insider. Hoewel de margedoelstelling geen specifieke deadline heeft, maakt het deel uit van een reeks doelstellingen voor 2025 om de kosten en prestaties bij het belangrijkste automerk van de groep te verbeteren.

GlaxoSmithKline: {{9454571, GSK PLC, GSK}} de Amerikaanse Food and Drug Administration heeft het combinatievaccin Penmenvy van de Britse farmaceut GSK goedgekeurd voor gebruik bij mensen van 10 tot en met 25 jaar. Het vaccin beschermt tegen meningokokkeninfecties.

Benelux

CTP: {{328344810, CTP N.V, CTPNV}} het bedrijf investeert 57 miljoen euro in een nieuw project voor Hitachi Energy op CTPark Brno in Tsjechië. De eerste fase omvat de bouw van een 50.000 m² grote fabriek voor hoogspanningsproducten met een verwacht rendement op kosten van meer dan 10%.  CTP is ook van plan om een aangrenzende campus te ontwikkelen om de diensten van het industriepark uit te breiden. CTP is omni-aanwezig in Brno omdat het daar 2 jaar geleden zijn CMD hield en zijn grootschalige ontwikkelingsstrategie met veel uitbreidingscapaciteit liet zien. Geen impact op de opbouwen-aanbeveling en koersdoel van 93 euro.

Heijmans: {{63511, KONINKLIJKE HEIJMANS NV, HEIJM}} het bedrijf gaat een nieuw datacenter bouwen in Noord-Holland. Het datacenter krijgt een vloeroppervlak van 11.000 m2 en wordt naar verwachting in oktober 2026 opgeleverd. Heijmans zal bij de bouw van dit datacenter gebruik maken van een aantal innovaties op het gebied van modulair bouwen en duurzaamheid. De benodigde vergunningen zijn inmiddels verleend. Het nieuwe gebouw krijgt een capaciteit van 10 megawatt. Het bouwproject vertegenwoordigt een omzetwaarde van 96 miljoen euro voor Heijmans.

Aanbevelingen

Macro-kalender

Wisselkoersen

Grondstoffen overzicht

Resultatenkalender